Nevezés helye: Balázs Károly 2740. Abony, Függetlenség út 12/a

A versenyen minden csapattag saját felelősségére indul!

Bármi-kő Bt. Strand Kisvendéglő csapata

Sport:
Foci

veroniq - 2010.12.01. 10:00:13

Az Abonyi Kézilabda Club férfi csapata, mely java részt fiatal ifista játékosokból áll, remekül szerepelt az őszi bajnokságban Jász- Nagykun Szolnok megyében. Azért nem Pest megyében játszanak a fiúk, mert az jelentős többletkiadással járna számukra a nagy távolságú utazások miatt, és képtelenség volt külön felnőtt és külön ifi csapatot indítani. Nagy Attila edző remek gárdát kovácsolt össze és példásan helyt álltak.

Sport:

veroniq - 2010.11.29. 18:50:00

2010.11.13.-án került megrendezésre Zágrábban a 15. Branco Bosniak emlékverseny címen az idei úgynevezett Horvát Open. A versenyre Európa közvetlen élvonalának egyik legerősebb mezőnye jött össze tíz országból. A POWER SE-t két fő képviselte a sportrendezvényen. Zupkó Ádám, aki a nyolc közé jutásért kiegyenlített küzdelem után bírói döntéssel maradt alul a Világkupa III. helyezettjével szemben és Gál Csaba, aki 70 kg-ban igazán jó teljesítményt nyújtott és második helyezést ért el. Csaba elnyerte a verseny legtechnikásabb versenyzőjének járó különdíjat is.

Ugyanezen a napon, a nehéz anyagi helyzetünk miatt csak egy fővel tudtunk részt venni a II. Össz- Knockdown Karate utánpótlás bajnokság „ BUSHIDO EUROPA KUPÁN „ Budapesten. A POWER Karate SE-t itt gyermek kategóriában Sánta István képviselte. István a nehézsúlyúak között mérettette meg magát, ami azért is nehéz, mert nincs felső határ. Az első mérkőzésén nagyon céltudatos és hatékony küzdelemben az első menet vége előtt technikai KO-val győzött. A döntőbe jutásért a szentesi Oyama Dojo versenyzőjével került össze, aki méretben és fizikailag is nagyobb volt Istvánnál. Az első menet nagyon erős iramban, fej- fej melletti adok- kapokkal telt el, így a bírók hosszabbítást ítéltek.

Sport:

veroniq - 2010.11.28. 18:49:39

Az ABONETT KC felnőtt női csapata Soltvadkerten 30:40-re győzött. A mérkőzés néhány perce ért véget. Az újabb szép sikerről Kosaras László klubelnök számolt be lapunknak. Elmondta, hogy a nagyarányú győzelem ellenére nem volt olyan egyszerű a meccs, mert a félidőben is már kilenc góllal vezetett az Abony. „ A szünetben a mieink leblokkoltak, és nehezen indult a második félidő. Szerencsére utána megint formába lendültünk. Az ellenfél nem volt túl erős védekezésben és a kapusteljesítmény sem volt erős. Mi jól védekeztünk, és a kapusunk is hozta a szokásos jó formáját. A Lőtt negyven gól pedig önmagáért beszél, már ami a támadójátékunkat illeti. Maradtunk az első helyen a tabellán. „ –mondta Kosaras László.

LŐVE

Sport:

veroniq - 2010.11.28. 16:46:22

Az Abonyi Kézilabda Klub férfi csapata a mai napon leikszelt Kunszentmártonnal, a listavezetővel. A fiúk még a mérkőzés vége előtt húsz másodperccel vesztésre álltak, de utána sikerült kiegyenlíteniük. A Törökszentmiklós csapatát az Abony három góllal legyőzte. Az ABONETT kézilabdás láynai jelenleg is Soltvadkerten vannak, már az ifi mérkőzés véget ért. Itt a nem túl erős vendégeket a fiatalok több, mint tíz góllal győzték le úgy, hogy minden abonyi, még a legfiatalabbak is pályára léphetett. A felnőtt mérkőzés percek múlva kezdődik. Hajrá Abony!

Sport:

veroniq - 2010.11.27. 09:40:33

Nagy Gergő interjút adott

Az abonyi származású Nagy Gergő a Győri ETO színeiben kapusként remekel, mint ahogy lapunk is beszámolt erről. Egyre komolyabb feladatokat bíznak rá a csapatvezetők. Íme, a vele készült interjú:

„Már kedden megtudtam, hogy valószínűleg én kapok szerepet a szombati NBII-es bajnokin. Eddig csak az U17-eseknél védtem, még az U19-esekkel sem szereztem tapasztalatot, így nagyon meglepődtem, de persze örültem is a lehetőségnek. Edzőimmel megbeszéltük, hogy ha az idegességemet le tudom győzni, akkor nem lehet nagy baj, szóval igazából erre készültem a múlt héten.

Az első csapat kapusedzője is ellátott jó tanácsokkal, és szerintem végül ugyanúgy sikerült ez a találkozó számomra, mint egy utánpótlás meccs, persze az iram azért nagyobb volt. Az első percben már védenem kellett, de ez csak jót tett a magabiztosságomnak. Negyed óra után már teljesen megnyugodtam, jól koncentráltam. Sajnos kaptam három gólt, úgy gondolom elkerülhe

Sport:
Foci

Nagy Gergely, az abonyi KID FC korábbi sportolója kimagasló kapustehetségként már több éve Győrben tanul és itt is sportol a Győri ETO színeiben. Csapata remek eredményt ért el és az évzáró mérkőzésen Barcs ellen 6:3-ra győztek a győriek. Nagy Gergőt ünnepelték Győrben, mint az úgynevezett árnyékcsapat, azaz második csapat remek kapusát. Íme a cikk lelőhelye:

Gergővel a bemutatkozó mérkőzést követően interjút is készítettek, mely holnap lesz olvasható a Győri ETO honlapján. Természetesen ezt szerkesztőségünk is átveszi. Olvasóink nevében is sok szeretettel gratulálunk Gergőnek és kívánjuk, hogy majd egykor a címeres mezt magára öltve is szerepelhessen!

LŐVE

Sport:
Foci

Képek a gazdag választékról ITT megtekinthetők! Fotó:Jó képek: Polyák Attila, rosszak: LŐVE :)

Teher alatt nő a pálma, tartja a mondás, de sajnos az ABONETT ifistáinak ismét nem sikerült a létfontosságú győzelem a Kistelek csapata ellen. Az abonyi Városi Sportcsarnokban november 21-án vasárnap játszottak a kézilabdás hölgyek. Az ifik 15:14-es félidő után maradtak alul a fizikálisan jobb Kistelek csapata ellen, mert a végeredmény 28:29 lett oda. A lányok nagyon csalódottak voltak, mert valószínű, hogy ezen múlt a bajnokság sorsa is. Kőkemény, izgalmas volt a mérkőzés, a játékrészek jelentős hányadában az ABONETT vezetett, de ez kevésnek bizonyult a végső győzelemhez. Mind fejben, mind testileg jobb volt az ellenfél. Néhány abonyi játékos egyáltalán nem tudta a teher alatt azt nyújtani, amire igazán képes. A kapusteljesítmény gyenge volt.

Brandt Tamás edző lapunknak elmondta, hogy ő is csalódott, sajnálja, hogy a tavalyi évhe

Sport:

veroniq - 2010.11.19. 09:46:47

Torna a Bármi- kőtől

A Bármi-kő Bt. Strand Kisvendéglő csapatának szervezésében 2010.11.14-én került megrendezésre az első Márton Napi Vándor Kupa.