Kedves, törtélemeben jártas, azért rajongó, abonyi szátmazású Olvasónktól kaptuk az alábbiakat, hálás köszönet érte:
Szervusz Veronika!
Ahogy említettem telefonon, Hargitai Lajos bácsi verseiből az "Összegyűjtött versek" 34 - 37 oldalakon a Hősök napjára írt versét szeretném közreadni a MiAbonyunk olvasóinak azon okból is, hogy Lajos bácsi pedagógusi pályafutása Abonyhoz kötődött. Több mint egy évszázados élete során pedig megélte a 20. század szinte minden történelmi eseményét az első világháborút, a kitelepítést, a második világháború utáni "Felszabadulást" az 56-os eseményeket stb. Életét az idősebb nemzedéknek nem kell különösebben bemutatni; önéletrajzi írásának feldolgozása folyamatban van. Az alábbi közreadott versével pedig emlékezzünk Abony hőseire is. Üdv: L. István

Adóviperával támad a kormány, 70 éves nyugdíjkorhatár jöhet
Nem tudhatunk túl mozgalmas hetet magunk mögött, már az is hír volt, ami nem volt. Frankhitelesek továbbra sem kapták meg a mentőövüket. MI azért nem pihentünk persze, heti elemzésünkben megválaszoltuk, hogy kinek érdemes rá igazán várni. A kormány mindeközben adóviperával üldözi a nyugdíjas rendvédelmiseket, ránk ezzel szemben 70 éves nyugdíjkorhatár vár. A romák viszont lakást kapnak, ingyen! Ez történt a héten.
Roma vagy? Dolgozz, lakást ígér neked a kormány!
"Saját jogán juttatnánk lakáshoz egy roma családot, ha a gyermekét iskolába, óvodába járatja, ha legalább az egyik szülő elkezd dolgozni, és ha látjuk, hogy elkezdett termelni, és képes fenntartani a lakást" - nyilatkozta a Bruxinfónak Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke Brüsszelben....

A tegnapi éjszaka folyamán egy abonyi fiatal erősen ittas állapotban kitörte a Posta előtti gyalogátkelő helyet jelző lámpa oszlopát. Az éppen arra járőröző rendőrök és polgárőrök tetten érték. Az édesapja enyhén szólva nem örült a történteknek és a randalírozó fiatal megkapta tőle büntetését. LŐVE

.jpg)
Abony város képviselő testülete előző hó végi ülésén arról döntött, hogy a MAKADÁM Kft lesz az, mely elvégezheti az utak mentén a portalanítást, padkarendezést. Az abonyi vállalkozó ajánlata bizonyult a legalacsonyabbnak, a munka ára 246.430 Ft + 25 % ÁFA. A szintén abonyi vállalkozás a Sona – Tax Kft árajánlata bruttóban mintegy 80 ezerrel volt drágább, a Fillsta- Car Kft-é negyvennel. Az előterjesztés szerint számos fejlesztés történt az elmúlt időszakban Abony közúthálózatában. Több utca kapott szilárd burkolatot, melyek állagának megőrzéséről gondoskodni kell. A szegélyeken felrakódott szennyeződés gátolja a csapadékvíz lefolyását, ezért azokat meg kell tisztítani. Íme, ennyiért tisztítanak:

Mivel az abonyi Polgárőr Egyesület nem tudott elszámolni több, mint 800 ezer forinttal az önkormányzat felé, nagy bajban vannak. Most újabb ötlettel álltak elő, hogy a gondokon úrrá legyenek. Szeretnék elérni, hogy a tartozást részletekben tudják visszafizetni a helyi kasszába. Ezt kérvényezték, de még sajnos nem jutottak „ szóhoz „. Ugyanis majdnem az utolsó napirendi pont lett volna az előző testületi ülésen kérelmük, de jóval korábban berekesztette a polgármester az ülést. Az elnök, Juhász Pálné így hiába várakozott a folyosón, kedden vissza kell jönnie, mert akkor tárgyalják ügyüket.

Egy ceglédi társasház szemetes konténerében - még tavaly november 28-án - talált halott csecsemő ügyében kéri az állampolgárok segítségét a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság. 2010. november 28-án reggel érkezett bejelentés arról, hogy halott csecsemőt találtak egy ceglédi társasház szemetes konténerében. Az orvosszakértő sem tudta megállapítani az újszülött leány születési idejét, de azt igen, hogy kifejlett, életképes állapotban született, és halálát az ellátatlanság okozta. Miután a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztály Életvédelmi Alosztálya 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárása fél év elteltével sem találta meg a feltételezett elkövetőt, ezért most az állampolgárok segítségét kéri.

Gyermekeink mosolya! Galéria ITT Fotó: LŐVE
Kőröstetétlenen már hatodik alkalommal rendeztek kistérségi gyermeknapot május utolsó szombatján, ahová szeretettel várták a környék gyermekeit. Az időjárás is sokáig kegyes volt a szervezőkhöz, de egy felhőszakadás délután három környékén megtréfálta a vidáman és önfeledten szórakozó gyerekeket és szüleiket. Pásztor Imre polgármester lapunknak adott interjújában elmondta, hogy összesen kétezer karszalagot osztottak szét előzetesen.

Mikor épül a gyorsforgalmi?
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat május 19-ére egyeztető tárgyalásra hívta az M4 gyorsforgalmi út Abony—Fegyvernek közötti szakaszával kapcsolatban érintett települések polgármestereit, s az illetékes államigazgatási szerveket.
( Képünk csak illusztráció! Nem látványterv... Sajnos! )
Borbás Zsolt, a megyei közgyűlés alelnöke tájékoztatta a résztvevőket, hogy a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat kezdeményezésére van esély az út korábbi időpontoknál hamarabb történő megépítésére. Trenka Sándor, a tervező RODEN Kft. ügyvezetője és Kerényi Enikő, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. projektfelelőse tájékoztatta a résztvevőket a tervezés és az építés várható ütemezéséről, feltételeiről.
A tervezés során különös figyelmet fordítanak a védett területeken történő építés minden részletére.

A mai napon Abonyban különös új járgányok bukkantak fel, gondolom mindenki megdöbbenésére. Az én kisfiam azt mondta, hogy szeretne egy ilyet.... Nyilvánvalóan nem sejtette, hogy reklámról van szó. Mégpedig a Széchenyi tervet hírelik városszerte. A tudás jövő! Tudatják velem. Én meg elmerengek rajta, hogy igen.... Biztos így van. De jelenleg sajnos a magyar oktatási rendszer " félhülyéket " gyárt, hiszen ez a célja. Olyanokat, akik a való világban nem képesek segítség nélkül eligazodni, viszont remekül deriválnak! Ezt a kis írást is vitaindítónak szánom! LŐVE

Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények
