Márton napon Abonyban immár nagy hagyománya van az esti lámpás felvonulásnak Az ünneplők sötétedés után kifejezetten erre az alkalomra készített lámpákkal kezükben vonultak fel a település utcáin. Becslések szerint mintegy hatszázan lehettek a gyermekek és kísérőik. Lámpás készítő versenyt is hirdettek, melyre több, mint 120 alkotás érkezett... Galéria: ITT (fotó: Polyák Attila)
Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester, nyilván takarékossági okokból ezek után gázzal jár, vagyis gépjárműjébe beszereltette a gázt. Nyilván ezt fog tankolni ezek után. Minderről Olvasónk számolt be lapunknak, és hozzátette, hogy ez nem lehet véletlen, hiszen biztosan ingyen tankolják tele az autóját az abonyi gázkúton.
Pont egy éve annak, hogy reménnyel és hittel telve Jótékonysági estet szerveztünk neked. Mindannyiunkat megszégyenítő erővel és kitartással vettél részt a munkában,ami már-már zavarba ejtő volt. Összefogtak barátok,romák és nem romák.
Olvasónk adta az információt, mely szerint egy kamion van az árokban a négyes elkerülőn, melynek műszaki mentése éppen folyamatban van. Arról hogy mi történt, megkérdeztem a legilletékesebbet Pintér Gábor rendőr alezredest, Abony őrsparancsnokát, aki lapunknak elmondta hogy a 82-es kilométerszelvénynél az Abonyt elkerülő úton súlyos közlekedési baleset törént, melynek három halottja és egy életveszélyes sérültje van.
Szakmai rendezvényre gyűltek össze a Ceglédi Kistérség polgármesteri és jegyzői Ceglédbercelen. - A napokban került a parlament elé a helyi önkormányzatokról szóló új törvénytervezet, amely elfogadását követően szigorúbb kereteket kap a helyhatóságok működése, illetve jelentősen átalakul feladatrendszere és finanszírozása.
Abonynak is van kommunista utcája - Már nem sokáig! - Készült az országgyűlésben egy beadvány, mely szerint a lakosságnak és vállalkozásoknak nem kéne az igazolványok és egyéb okmányok cseréjéért illetéket fizetnie, amennyiben az utcanév megváltoztatásra kerül azért, mert az a kommunista diktatúrát idézi.
Kedves Olvasónk, Nagymaci küldött a lányairól nekünk fényképet, kérve, hogy osszam meg büszkeségeit a többiekkel. Ha Önök is szeretnék gyemekük képét közzétenni oldalainkon és a MiAbonyunk babák közt szerepeltetni, akkor kérem küldjék el azt nekem ide: szerkesztoseg@miabonyunk.hu
Ezúton szeretném megköszönni a közmunka programban részt vevő dolgos kezű Embereknek, hogy naponta gondoskodnak arról, hogy közterületeink tiszták, ápoltak, rendezettek és virágosak lehetnek. Rendkívül szigorú és méltatlan feltételeket szabott a kormányzat a foglalkoztatásukra, de ennek ellenére sokkal többen vállalnák a közösség érdekében végzett munkát, mint amennyiüknek erre lehetősége van.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények