
Reményeink szerint az egyik első ország lehetünk, ahol megjelennek a 2014 és 2020 között elérhető uniós források – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Szűcs Lajos, a Pest Megyei Önkormányzat elnöke. A Széchényi Programiroda által rendezett, a 2014-2020-as költségvetési időszak forrásainak felhasználására irányuló, tervezés alatt álló operatív programok szakmai konferenciáján Szűcs Lajos elmondta, hogy a Pest Megyei Önkormányzat 2012-ben előbb helyzetértékeléssel, majd társadalmi egyeztetéssel kezdte el a 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó tervek összefoglalását, ennek köszönhetően ma már rendelkezésre áll egy 6-700 oldalas anyag, amely több mint 1000 fejlesztési projektet foglal magába - mondta Szűcs.

veroniq - 2013.12.04. 14:04

Az Abonyi Horgász Egyesület Elnöksége 2013. december 15-én (vasárnap) de 9.00 órára, az abonyi közösségi házba Abony Jókai u. bejárat a Dreher Söröző melletti kapun). Parkolni a Kossuth téri parkolóban lehet, hívja össze az egyesület rendkívüli
T A G G Y Ű L É S É T
Az elnökség 9 tagjából 7 fő lemondott megbízatásáról 2013. december 31-el.


Dél Pest megyében, Cegléden és környékén sok jó minőségű termálvízzel rendelkező település van. Ezek közül Cegléden, vagy Tápiószentmártonban már komoly fürdő épült a termálvízre, és a fürdőztetésnek részévé vált az egészségturizmus is. Nagyon szeretnénk, ha Dél Pest megye egyik kitörési pontja lehetne ez a turisztikai fejlesztési rendszer - mondta Földi László, országgyűlési képviselő december 2-án a Parlamentben az azonnali kérdések során.


A Transparency International idén is elkészítette a világ egyik legátfogóbb korrupciós felmérését, a Korrupció Érzékelési Indexet (Corruption Perceptions Index – CPI), amelynek Magyarországra vonatkozó eredményeit 2013. december 3-án mutatták be Budapesten. A vizsgált 177-ből 123 ország (vagyis a vizsgáltak 70 százaléka) 50 pontnál kevesebbet ért el a 0-tól (nagyon korruptnak érzékelt) 100-ig (nagyon tisztának érzékelt) terjedő skálán a 2013-as Korrupció Érzékelési Index rangsorban. „Ez nagyon rossz eredmény” – mondta Huguette Labelle, a Transparency International nemzetközi korrupcióellenes mozgalom igazgatóságának elnöke a szervezet székhelyén, Berlinben, aki szerint „a korrupció az országok többségében az állam működésének szinte minden megnyilvánulásában jelen van, megfertőzve a jogalkotást és a közhatalom gyakorlását.”


Kedves, figyelmes olvasónk küldte el nekünk az itt látható és le is tölthető ingyenes készpénz felvételhez szóló adatlapot annak érdekében, hogy ne kelljen a bankban sorban állni. Katt a címre


Elkészült a tököli börtön energetikai felújítása. Az ünnepélyes átadáson beszédet mondott Tóth László, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára, valamint Tarnai Richárd kormánymegbízott. Tarnai Richárd beszédében kiemelte, a bűntény elkövetőjének felelősséget kell vállalnia a tetteiért, az államnak viszont biztosítania kell a lehetőséget arra, hogy az elítéltek büntetésük letöltése után visszatérhessenek a társadalomba. „A cél elérésének szerves részét képezik a börtönfelújítások. Külön kiemelendő, hogy a beruházással jelentősen csökken a börtön energiafelhasználása, amely költséghatékonyabbá teszi ezt az állami intézményt. – hangsúlyozta Tarnai Richárd.

Az idei év sem múlhatott el a nélkül, hogy a nagy hagyományokkal rendelkező Zenészatlálkozót megrendezzék. Fergereges volt a hangulat, a Gyulai iskola aulája megtelt szórakozni vágyó emberekkel, akik minden korosztályt képviselték. Ez a fajta mulatság kortalan. Köszönjük, hogy ott lehettünk! Most megmutatjuk képekben, hogy miylen is volt. képgaléria IDE kattintva


Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy 2013. november 28-tól 2013. december 31-ig a Ceglédi Járási Hivatal Állat-egészségügyi- és Élelmiszer-ellenőrző Hivatal falugazdászának ügyfélfogadása ügysegédi telephelyeinken a következőképpen alakul:
• Újszilvás: minden csütörtök: 12:30 - 14:00
• Tápiószőlős: minden csütörtök: 14:30 - 16:00
A Ceglédi Hivatalban az ügyfélfogadás változatlan:
Hétfő: 8.00 – 16.00
Kedd: 8.00 – 12.00
Szerda: 8.00 – 18.00
Csütörtök: 8.00 – 12.00
Péntek: 8.00 – 12.00


Doboznyi szeretet a gyermekekért- Karácsonyi jótékonysági adománygyűjtést hirdetett meg Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott. Az ajándékdobozokat – az elmúlt évekhez hasonlóan – a megyei gyermekotthonokban élők között osztják szét a közelgő ünnepen. „Egy kis dobozba rejtett meglepetéssel hatalmas örömöt lehet szerezni. Kérem, ajándékozzon Ön is a gyermekeknek egy doboznyi szeretet!” – írja a kormánymegbízott felhívásában.

veroniq - 2013.12.02. 13:00

Elfogadta Pest Megye Közgyűlése pénteken a hosszú távú területfejlesztési koncepciót, s döntöttek az úgynevezett Duna-stratégia végrehajtásáról is- Az Európai Unió Duna-stratégiájára "fűzve" állították össze a megyei koncepciót, melynek kidolgozásában a települési önkormányzatok és a térség gazdasági szereplői is részt vettek, akik megegyeztek a stratégia társadalmi egyeztetésre bocsátásában. Az országban egyedülálló regionális stratégiáról van szó.
A dunai koncepció fő célja Pest megye közép- és hosszú távú fejlesztési lehetőségeinek feltárása, illetve ezek kiaknázása. A több mint 30 települést érintő stratégia részeként kiemelt figyelmet kívánnak fordítani a vizek minőségének helyreállítására és megőrzésére, a Duna-régió európai márkanévvé tételére, valamint a dunai kultúra és idegenforgalom népszerűsítésére.

Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények
