Hírcsatornák:        
Regisztrált tagjaink: 8095, belépett felhasználók: 0.

Szerző: veroniq
Első<< Előző1594159515961597159815991600Következő >>Utolsó

Közbiztonság, citrom díj, bűnesetek

 2010. második fele

 Július

 Útszakadás- Földindulás

Nem reklám akar lenni ez a zenélő fagyis autónak... De nem is „ ő „ az oka, biz' Isten... Vélhetően nem tőle szakadt be a Damjanich út. Két tűzoltó autó is volt kint a helyszínen, végezték a mentést. Az utat még az előző polgármester idején építették, jó minőségben. Az útszakadás oka vélhetően az a rengeteg csapadékvíz volt, melyet a település elvezető rendszere már képtelen volt elnyelni. Az eset kapcsán személyi sérülés nem történt. Arra kíváncsi vagyok, hogy hogyan és mikor állítják majd helyre az ominózus útszakaszt és, hogy lesz-e még hasonló eset.

Citrom-díj:

veroniq - 2010.12.28. 10:24:13

FÓKUSZBAN: Állami vagy magánnyugdíj?

Teljes a tanácstalanság a lakosság körében, hiszen csak félinformációk látnak napvilágot. A kormánypárt rózsaszín lufikat ereget, az ellenzék fekete zászlókat lobogtat. Ez azonban nem érdeke a magyar embereknek. Tényleg nincs, aki pártatlanul megmondja a „ frankót „? Pedig jó lenne, hiszen az igazság valószínűleg a rózsaszín és a fekete között van.

Sokan kaptak levelet magától Orbán Viktortól, melyben a mostani nyugdíjakkal kapcsolatos változásokat dicsőíti az ország miniszterelnöke. Többeknél kicsapta a biztosítékot a propaganda levél, és nem csupán annak tartalma. A küldeményt ugyanis a Nyudíjfolyósító intézet „ adta fel „, mint feladó. Kedves Olvasónk, Figura is jelenleg tanácstalan az ügyben és az alábbiakat kérdezi:

„ Ki tudja megmondani, hogy ha az állami nyugdíjat választom, ki lehet- e venni a hozamot? Vagy azt, hogy melyikbe érdemes lenni állami vagy magán? Mert lassan itt az idő a döntéshez. „

Közélet:
Nyugdíj   

Sziasztok, ezt a képet úgy találtam a neten. Gondoltam elküldöm nektek is. Esetleg annyit jegyeznék meg róla,hogy a külföldiek milyen jót röhögnek rajtunk. Üdv Figura

A kép címe:

A bécsi Standrad című újság karikatúrája Orbánról és csahosairól

A kép lelőhelye:

 

http://barikad.hu/nap_k%C3%A9pe_orb%C3%A1n_%C3%A9s_csahosai-20101228

Nyehehe:

Itt a tél, tombol a megfázásos időszak is. Sokan tehetetlenül állnak az akár hónapokig is elhúzódó betegség előtt. Számos esetben, ha a megbetegedést kezdetén gyógynövényekkel kezelni kezdjük, enyhíthető annak erőssége. Természetesen komolyabb betegség esetén kell a „ komolyabb „ gyógyszer is, de a gyógynövényeket is mindenképpen érdemes segítségül hívnunk. Növényi eredetű orvosságokat már több mint 2000 éve használunk.

Egészségünk:
Influenza   

Fogyókúra télire

 

Thomas nevű kedvenc Olvasónk kívánságára következzen itt néhány hasznos fogyókúrás jótanács. Igaz, testalkata alapján nem hinném, hogy megjelentek rajta az úgynevezett karácsonyi hurkák, de azért vagyunk páran, akiken igen. Kérem, aki tud ennél biztosabb receptet, ossza meg azt velünk kommentként vagy küldje el azt a szerkesztoseg@miabonyunk.hu címre! Örömmel várjuk....

Ha fogyni szeretnénk, elég, ha minden nap csak egy kicsit változtatnunk étrendünkön. Íme, a legjobb fogyókúrás módszerek egy hetes lebontásban a CNN jóvoltából.

Vasárnap: fotózzuk le, mit eszünk!
Kutatások azt mutatják, hogy ha rögzítjük, mit eszünk, már az is 5 százalékos súlycsökkenést eredményezhet. Fényképezzük le a tányérunkra kerülő étkeket étkezés előtt és után. A felvételekből pontosan látni fogjuk, mennyit eszünk.

Egészségünk:

Drágulnak az autópálya matricák!

 

Nem csak a benzinárak növekedése okoz majd többletkiadást az autósoknak és fuvarozóknak, hanem az autópálya matricák drágulása is.

 

Emelkednek az autópályadíjak januártól: a négynapos matrica csaknem negyedével többe kerül majd, miután megszűnik a téli kedvezményes árszabás.

Az autópályadíjak emeléséről döntött a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium: az öt éve változatlan úthasználati díjak január elsejétől átlagosan 8,7 százalékkel drágulnak. Nem változik viszont a helyközi közösségi közlekedés díjszabása. Az autópálya-matricák drágulásával a minisztérium szerint növekedni fog a vasúti és a távolsági autóbusz-közlekedés versenyképessége az egyéni utazással szemben.

Közélet:

Jövőre a szakértők szerint az ideihez hasonlóan, folyamatosan araszolnak majd felfelé, 2-4-6 forintos lépésekkel az árak

Egy év múlva 390-410 forint is lehet a 95-ös benzin átlagára, s ehhez hasonlóan fog emelkedni jövőre a gázolaj ára is: az MTI által megkérdezett szakértők között megoszlott a vélemény az emelkedés üteméről, van aki csak 375-380 forintos benzin és 365-370 forintos gázolaj árat jósol, de abban egyetértettek, hogy tovább nő az üzemanyagok ára.

MiAhír

Citrom-díj:

veroniq - 2010.12.27. 18:53:55

Extra galéria ITT!

 Múlt héten szombaton hatalmas bulit szerveztek az Ipar Korcsmában. Íme egy galéria erről!

Közélet:
Ipar   

Abony, Kőröstetétlen és Tápiószólős szerepelt az országos híradóban az m1-en. Mint elhangzott a három településen nagyon nagy baj van, közvetlenül mintegy 100 házat fenyeget veszély. Zsemlye Gábor tűzoltóparancsnok a televíziónak elmondta, hogy sok helyen méteres víz van a jég alatt, ami ugyan jelenleg visszatartja a vizet, de ha olvad majd, akkor, idézem: „ összetehetjük a kezünket, mert nem lesz mit tenni.”

Citrom-díj:
Belvíz   

 

 Ördögfióka nincs többé...

Chat-fal bejegyzés, Tiko-tól:

Mély fájdalommal tudatom mindenkivel, hogy ördögfióka december 25-én örökre eltávozott közölünk. Nyugodj békében Attila.

A MiAbonyunk Olvasói biztosan emlékeznek Ördögfióka nevű felhasználónkra, akinek verdája most is látható a galériában. Teljesen lesújtott a hír...

Ördögfióka külföldön, Korzikán dolgozott. Gyakran levelezett szerkesztőtársammal, Tyb-bel és velem is.

A MiAbonyunk szerkesztősége és Olvasói nevében fájdalommal osztozunk a család és a barátok, ismerősök gyászában. Nyugodj békében, Attila!



 



Közélet:
Gyász   
Első<< Előző1594159515961597159815991600Következő >>Utolsó
Címke felhő:

Szavazás
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna az 8-as választókerületben?
   
 Tóthné Somodi Ildikó VFE 
 Dr. Egedy Zsolt Mihály Független 
 Sáfránné Baranyi Beatrix Fidesz- KDNP 
   
Eredmény
Programok

A sarokkanapé, a kis lakások megmentője

Azok, akik kis lakásban élnek, pontosan tudják, hogy minden egyes ...

Miért kulcsfontosságú, hogy rendszeresen ápoljuk cipőinket?

Nincs kiábrándítóbb, mint egy koszos, igénytelen, ápolatlan cipő, akkor is, ...

Milyen hatással van az új NAV törvény az ERP rendszerekre?

Magyarországon időről időre módosulnak az adótörvények, ezzel aligha mondtunk újat. ...

Milyen tápot válassz a kölyökkutyádnak?

  Egy kiskutya rengeteg örömet tud hozni egy család ...

Hogyan lehet hatásos marketingszöveget írni?

Míg bő húsz évvel ezelőtt elég volt a termék néhány előnyét, esetleg az árát kiemelni egy-egy szórólapon, ma már merőben más a helyzet. Egyrészt több helyre kell szöveges tartalmat gyártanod, másrészt a nagy zaj miatt különösen frappánsan kell megfogalmazni a mondandódat, ha azt szeretnéd, hogy az olvasóból konverzió legyen.

Így telepítsük a csepegtető szalagot!

  A csepegtető öntözésnek köszönhetően nagyon sokat spórolhatunk a ...

Egy modern mennyezeti LED lámpa a te otthonodból is hiányzik

A modern mennyezeti LED lámpa napjainkban már a legtöbb otthonban fellelhető. Sokan gondolták úgy, hogy a régi, energiapazarló fényforrásokat lecserélik korszerűbbre, és megreformálják a világításrendszerüket. És te? Közéjük tartozol?

Korszerű implantációs eljárás csontpótlás nélkül

A csontpótlásos kezelés egy komplex, költséges folyamat, érthető, hogy sokan miért nem szeretnének belevágni. Szerencsére a modern fogászati fejlesztések lehetővé tették, hogy számukra is adott legyen egy optimális megoldás, egy speciális implantátumos technika.


Apróhirdetések
Dr. Kostyán Andor rendelőintézet elérhetőségeihez és rendelési idejéhez kattints IDE

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bejelentkezés
Felhasználó név:
Jelszó:
Regisztrálás
Üzenőfal
Abonyi rendőrjárőr 24 órás elérhetősége:
(30)277-3185
.

Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények

Belépett felhasználók
Menetrendek
Programkereső





Facebook
© 2010 MiAbonyunk Safe Kft., 2740., Abony, Antos János út 20. - 30/9-670-313
|
IMPRESSZUM
|
Szerzői jogok