Pakstól tíz kilométerre, Németkér térségében észlelték szombat délelőtt a 2,8-es erősségű földmozgást, amelyet erős hanghatás kísért. Kisebb földrengés történt Pakstól 8-10 kilométerre északra szombat reggel fél tízkor - közölte a Magyar Tudományos Akadémia szeizmológiai főosztálya az MTI-vel. A paksi atomerőműben nem érzékelték a földmozgást. A közlemény szerint a rengés fészkének mélysége mintegy 10 kilométer volt. A földrengés a Richter-skálán 2,8 erősségű volt. A Tolna megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a rengést Németkéren néhányan érezték, de károkról nem érkezett jelentés - olvasható az Akadémia közleményében.
Készen van a sorsolás minden csapat esetében és kiderült, hogy az abonyi kézilabdások mikor játszanak pontosan ebben a szezonban. Íme, Olvasónk kérésének megfelelően most közzéteszem az időpontokat. Balra női meccsek, jobbra férfi mérkőzések:
1.forduló 09.17. szombat ABONETT KC – TFSE ifi: 16 óra felnőtt : 18 óra
2.forduló 09.25.vasárnap Vecsés – ABONETT KC ifi: 11 óra felnőtt: 13 óra
Mint lapunk arról már beszámolt Önöknek, az Abonyi Állat- és Szabadidő Parkban ormányos medvék is láthatók és símogathatók! Íme egy video minderről. LŐVE
Az ellenfél így ír az ABONETT-es lányok mérkőzéséről:
Az elmúlt szezonban NB II-ben bajnoki címet szerzett Abony otthonában, vihar előtti fülledt melegben folytatta felkészülési mérkőzés sorozatát a kecskeméti női csapat. Korsós Miklós taktikai utasítása alapján a lányok leginkább a védekezésre koncentráltak. A KNKSE kulcsjátékosai közül sokan hiányoztak. Felső, Márki, Orell, Szentesi, Bálint hivatalos elfoglaltságuk miatt nem tudtak ott lenni a találkozón, de így is a kiadott taktikai elemek végrehajtásában a lányok derekasan helytálltak.
Az első húsz percben a KNKSE diktálta az iramot. Védekezésben oroszlánként küzdöttek, támadásaik lerohanásaikba azonban sok hiba csúszott. Második játék részben azok is kaptak lehetőséget, akik eddig keveset játszottak. Fiataljaink nem ijedtek meg a lehetőségtől és bátran bizonyították, hogy ők is meg tudják oldani a feladatokat – írja a knkse.blogspot.com.
Bekövetkezett, amitől sokan tartottak: kifejlődött egy ellenálló bogár, amely baj nélkül zabálja az elvileg őt elpusztító GMO-kukoricát. Ugyan túlzás lenne azt mondani, hogy a kukoricabogár tönkretette az Egyesült Államok tengeritermését, de nem is a kártétel az óriási gond!.
Nekünk, magyaroknak nem sokat mond az Északnyugat-Iowa elnevezés. A terület az USA középnyugati részén, az úgynevezett kukoricaövben (Corn Belt) helyezkedik el, Iowa pedig a legtöbb tengerit előállító tagállam. Érdemes lesz megjegyezni ezt a földrajzi nevet, mert valószínűleg még fogunk hallani onnan nem túl jó híreket.
Ma, ügyintézés közben, Páromra várakozva sikerült egy remek órácskát eltöltenem kisfiammal Kristóffal Budapesten, a Szabadság téren. Gyermekem nem csak a két remekbe szabott játszótérnek örvendezett, hanem a csodálatos és páratlan környezet is rabul ejtette, de talán a legnagyobb boldogságot az úgynevezett „ interaktív „ szökőkútban való „ pacsálás „ jelentette számára. Nos, itt jelen van múlt, jelen és talán a jövő is. Képeinken a következők láthatók: Amit megfotóztam Önöknek, az nem más, mint maga az interaktív szökőkút. Nem véletlenül tettem ezt meg, hiszen nem először fordul már elő gyermekemmel, hogy vígan fürdőzik egy szökőkútban… Abonyban, a Főtéren kihagyták ennek a helyét, pénz már nem jutott arra, hogy elkészüljön. Én meg azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha egy hasonló alkalmatosságot építenének ide, nekünk abonyiaknak. Vajon ki fürdőzne majd benne????..... Megérdemelné-e Abony ezt?
Képek még:
Politikai tisztségviselők javadalmazására van pénz, nevelőszülőknek, iskoláknak nincs pénz
László Ferenc, körzetünk MSZP-s megyei képviselője lapunknak elmondta, hogy ő már 2010. decembere óta nem kap tiszteletdíjat és útiköltség térítést sem. Tavaly 166.000 forint körüli bruttó fizetésük volt a megyei képviselőknek és némi útiköltség térítést is kaptak a mellé.
A törvény szerint kötelező lesz a válaszadás a népszámlásái kérőívekre. Igaz, vannak olyan részek is, melyek nem esnek ezen kötelem alá. Így például nem lesz kötelező arra válaszolni, hogy ki, milyen nemzetiségűnek vallja magát. Arra sem lesz kötelező választ adni, hogy van-e a polgárnak valamilyen fogyatékossága. Például autista esetleg.... Igaz, az autista embertársaink valószínű képtelenek lesznek a kitöltésre.... Hagyjuk is. A lényeg. Itt a két kérőív. Már most ki lehet tölteni gondolatban:
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények