
A nemzetközi járatokon megmaradnak az étkezőkocsik- (MTI) - A MÁV-START ugyan június 16-án megszünteti az étkezőkocsi szolgáltatást belföldi járatain, a nemzetközi járatokon azonban megmaradnak az étkezőkocsik a belföldi és a külföldi szakaszon is - közölte a vasúttársaság kedden az MTI érdeklődésére. Hozzátették: a jelenlegi koncepció nem volt kifizetődő, de a későbbiekben, egy készülő, új szolgáltatási koncepció mentén szeretnék újraindítani a kocsikat.


Abony az államnak adja majd át oktatási intézményeit, míg van olyan település, ahol a HIT Gyülekezetére szeretnék rábízni ezeket. Aláírásgyűjtésbe kezd a Fidesz Hajdúsámsonban az iskola és az óvoda megmentésére- Mentsük meg az iskolát és óvodát! címmel aláírásgyűjtésbe kezd a hajdúsámsoni képviselő-testület Fidesz frakciója; a képviselőcsoport szerint a város vezetése a helyi Eszterlánc Óvoda és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola ....

.jpg)
60 éves a ceglédi mentőállomás, és ez alkalomból nyílt napot tartanak. Minden érdeklődőt sok szeretettel várnak május 12-én a Kőrösi útra reggel 9 óra és 12 óra között. Lehetőség lesz ingyenes vérnyomás- és vércukor mérésre és EKG-t is készítenek a jelentkezőknek. Délben egyébként nem ér véget a program, hiszen mentőbemutatót tartanak 14 órától. Bemutatják a gépjárműpark legújabb darabját is, egy Volkswagen Crafter típusú mentőautót.

Régen nem közöltem ststisztikát, most megteszem. Hálásan köszönöm meg, hogy velünk tartanak. Mind Olvasóinknak, regisztrált felhasználóinknak, mind pedig hirdető partnereinknek. Az elmúlt egy hónapban 18.052 személy látogatta meg ezt a webhelyet, ez az egyedi látogatók száma, 61.007 látogatás történt, ami azt jelenti, hogy átlagban is 2.000 a nézettségünk. Köszönöm szépen mindazt a jót is Önöknek, amit nap, mint nap kapok. Ezért érdemes dolgozni. Lőrinczy Veronika főszerkesztő, katt a címre!

Városi Diák Grundbirkózó Verseny- május 17. csütörtök 14.00-tól, Városi Sportcsarnok

Tegnap délután csőtörés volt az abonyi piac területén, mint megtudtam, főnyomó cső tört el. Olvasónk nem érte el telefonon az ABOKOM illetékeseit, nekem szólt, én pedig az ügyvezetőnek. Az ügy szerencsés véget ért, vége a csőtörsének és a szökőárnak. Jó hír, hogy a munkagödrök egy részét azóta már be is temették. A területen folyik a csőcsere és a hálózat tisztítása. Íme, még pár fénykép is minderről:

Példa nélküli eset a következő. A kurucinfo cikkemet néhol átírva átvette, sok helyen beillesztve a roma és cigány szavakat. Ezt ezek után egy másik médium is leközölte. Megláttam és a durvított verzió miatt próbáltam kapcsolatba lépni a szerkesztőkkel. Igazán azt sérelmeztem, hogy az átírt szöveg nem az én agyszüleményem és kértem, hogy az eredetit használják és ne a kurucos cikket, hiszen ez azt a látszatot kelti, mintha én cigányoztam volna, vagy interjúalanyom, aki nem mellesleg köztiszteletben álló polgármester. Mivel nem sikerült zöld ágra vergődnöm az internetes oldallal, ebből egy cikk született. Erre ma reagált a főszerkesztő, akinek levelét változtatás nélkül teszem közzé. Kuruc cikk ITT MiA cikk ITT


Az előzetes híresztelésekkel ellenétben nem marad el az Abonyi Pünkösdölő. Igaz, idén szűkített programkínálattal kell beérnie a közönségnek, látogatóknak. Pünkösd vasárnapján, azaz május 27-én kerül megrendezésre a hagyományos Abonyi Fúvózenekari Találkozó, valamint az Erős emberek versengése. Mindkét programot gőzerővel szervezik. Részletek később.


.jpg)
Mint arról már beszámoltunk Önöknek, új szárjai vannak az Abonyi Állat és Szabadidő parknak. Három piciny, pár hetes lusta tigriskölyök érkezett, miután édesanyjuk a szülés után elpusztult. Németországból jöttek a jövevények, az abonyi létesítményben már rendelkeznek komoly tapasztalatokkal a " cicák " felnevelésével kapcsolatban. Ezen a héten pénteken már láthatók lesznek a kis tigrisek. Most megmutatjuk Őket, több képért kattints a címre!

Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények
