veroniq - 2012.11.15. 20:03
Önkormányzati adósság: a polgármesterek felelősségét is vizsgálni kell- A magyar miniszterelnök által mintegy két héttel ezelőtt tett nyilatkozat, miszerint átvállalják az önkormányzatok adósságát, kezd a pintéri útra tévedni. A bejelentés óta két hét telt el, a kormány lépéskényszerbe került. A tegnapi napon Tállai András államtitkár ugyan bejelentett egy „kilencpontos kormányhatározatot”, de a sajtótájékoztatón az általa elmondottak semmiféle újdonságot, konkrétumot nem tartalmaztak.
Nagy a baj: Folyton zárva van a hulladékudvar- Olvasónk hívott fel megdöbbenve, mert a mai napon szerette volna szépen összegyűjtögetett műanyag hulladákait a Remondis Rt. által üzemeltetett hulladékudvarba elvinni, de az zárva volt. Történt mindez annak ellenére, hogy a tájékoztató tábla szerint is ma este hat óráig nyitva kellene lennie az objektumnak.
veroniq - 2012.11.15. 13:28
Újszilvás polgármestere Petrányi Csaba rangos elismerést vehetett át a falufejlesztésben elért kimagasló teljesítményért. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy mellette egy abonyi lakos, Penczi Ildikó jegyző dolgozik. A településvezetők nélkül ez nem jöhetett volna létre. Mindkettőjüknek és természetesen a falu lakóinak, vállalkozóinak is szeretettel gartulálunk! Képek: Petrányiéknak mindegy milyen színűek vannak hatalmon. 1. kép Napemelmpark átadás Fidesz idején, 2. kép Újszilvás- Abony út alapkőletétel, MSZP idején Ez utóbbit Újszilvás lobbizta ki .... egy szomszédos város helyett..... Részletek a címre kattintva!
Rovatunkat az INNOVEN Kft támogatja! - A Somogyi suli 1. m osztályának tanulói a napokban fantasztikus kis csodákat készítettek, zöldségbábokat. Amikor megkaptuk feladatba, hogy vigyünk zöldféléket, kissé szkeptikusan gondoltam: Na, ebből meg mi a szösz lesz? Aztán megláttam a végeredményt és felderültem. Boldogan nyugtáztam, hogy nagyon megérte! Minden kisgyermek végtelenül büszke volt műalkotására, melyről aztán kiderült, hogy nem csupán szép, hanem finom csemege is!
December 7-én 19.00 órától Szolnokon: " Almásy gróf nyomában - száz év múltán Vándorúton Ázsia szívében" - A vetítés után vendégünk lesz Somfai Kara Dávid, a film rendezője, etnológus, turkológus, aki a beszélgetés után egy egyedülálló torokénekléssel is megörvendezteti a közönséget. - A filmről: Filmünk célja kettős, először is be szeretnénk mutatni Almásy gróf 1900-as belső-ázsiai utazását, melyről méltánytalanul oly keveset tud a hazai nagyközönség.
A szakszervezet elfogadhatatlannak tartja Bakondi György és az OKF szakterületi vezetőinek hozzáállását – olvasható a langlovagok.hu-n. A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete (HTFSZ) etikai eljárást kezdeményez a Magyar Rendészeti Karnál Bakondi György tű. altábornagy, katasztrófavédelmi főigazgató, valamint az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szakterületi vezetői ellen - közölte Salamon Lajos, a HTFSZ elnöke.
Kisgyermek koromban még nem voltak egészségesek a hazánkban kapható rágógumik, azok gyakorlatilag megegyeztek a cukorbombának számító, ma is kapható gömbölyű rágóval, vagy a Donald márkanevű édes csodákkal. Ennek ellenére élmény és vagányság volt rágózni. Igaz, a nagymamám néha a fejemre koppintott, amikor egy tucat rágógumi összerágása után akkora gömböt fújtam belőle, mint a fejem és az szétdurranva a fél fejemet betakarta…. Ma már persze másképp rágózom. No, de mit is szól hozzá a fogdoki?
Köpni- nyelni nem tudtam, mikor a Diákhitel Központ reklámfilmjét megláttam. Egy csábos sellő éppen visszahúzott a hitvesi ágyba egy ifjú titánt, miután csörgött a vekker és arra késztette, hogy bújjon vissza hozzá. A hangsúly azon van, hogy miért is? Csábosan közölte a nőnemű egyed, hogy nem kell már mennie dolgozni, hiszen van diákhitele. Itt a szemem yoyozni kezdett, és majdnem behánytam…..
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények