Erről is szó volt a mai abonyi képviselő testületi ülésen. A témát maga a polgármester, Romhányiné Dr. Balogh Edit hozta fel a rendőrségi beszámoló napirendi pontjánál.
MTI- Az Abony és Újszász közötti mellékút megyehatárig tartó részének rekonstrukcióját most kezdi el a Magyar Közút Nonprofit Zrt. A cég szóvivője azt mondta: ezzel Pest megye legrosszabb állapotban lévő útszakasza újul meg, a beruházás több mint 1,2 milliárd forintba kerül. Pécsi Norbert Sándor elmondta: az építkezés Abony belterületén indul és a megyehatárig tart. A 6,43 kilométeres szakaszt teljes körűen felújítják.
Kisiskolásoknak szóló ingyenes ismeretterjesztő kiadvány foglalkozik a parlagfű terjedésével és a hatékony védekezés lehetőségeivel. A színes foglalkoztató füzetet a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) készítette. A „Parlagfű kisokos” játékos, vidám történeten keresztül ismerteti meg a 8-10 éves korosztállyal a jelenleg hazánkban legelterjedtebb és legfőbb allergén gyomnövényt.
Ünnepi hétre készül a ceglédi mozi. A centenárium egy kis nosztalgiázásra is hív mindenkit. Amire viszont már nem emlékezhetünk, hogy 1913-ban a korabeli helyi és térségi sajtó nagybetűkkel hirdette: megnyílt a Ceglédi Uránia Mozgókép Színház. Dicsérték az épület kialakítását, a szép homlokzatot, a díszes termet és az elforgatható székeket, amelyek a hosszú ruhában érkező hölgyek kényelmét szolgálták. A körerkélyes magánfilmszínház történetében nagy változást hozott az államosítás. Az eredeti épülethez csatolták a már általunk is ismert Rákóczi úti részt, átépült az erkély. Az elmúlt 100 év során többször átalakult, mikorra elnyerte a már általunk is ismert formáját.
veroniq - 2013.05.29. 20:50
Magyarország több településén is, így a Fidesz uralta Nagykőrösön is jelentősen megemelték a közszolgáltatások árát. Biztos, ami biztos, legalább legyen miből a kormány által ajándékként adott 10 %-os rezsicsökkentést végrehajtani. Nagykőrösön vagányan 30 %-kal megemelték a szemétszállítási díjat.
Rovatunkat az Abonyi Purina Takarmány Kisáruház támogatja.- Olvasónk elmondta, hogy két gyönyörű eb kóborol a Tószegi út végén, a vasúti átjáró után! Az egyik németjuhász, a másik kutya labrador. Kérjük a kedves gazdit, hogy menjen és " szedje össze " őket, vagy aki befogadná a szépséges, jól táplált, gondozott ebeket, vegye magához őket legalább ideiglenesen, hiszen veszélyben vannak! Félő, hogy elgázolják őket. Lehet, hogy elkóboroltak, de az is lehet, hogy kitették őket, mert a gazdi nem tudta vállalni a tartásukat, etetésüket, a chipelést.
Új lehetőség! Hirdetését ITT is elhelyezzük!
APRÓBÁZIS! EGY REMEK OLDAL!
Küldje el nekünk ide a szöveget, képeket:
honlap@hetihirek.hu vagy szerkesztoseg@miabonyunk.hu
Ingyenesen közzé tesszük a következő helyeken:
www.hetihirek.hu
www.miabonyunk.hu
Heti Hírek nyomtatott lapszáma
Mindez lakossági apróhirdetés esetén ingyenes!
A hirdetéseket facebook-os oldalainkon is megosztjuk!
Jusson el naponta akár több ezer olvasóhoz is hirdetése!
Ingyen! Állunk rendelkezésükre!
Segítünk, mert ezért vagyunk!
Vállalkozói hirdetésekről érdeklődjön a
fenti e- mail címeken vagy ezen a telefonszámon:
30/9-670-313
Légi parádé, csúcsfogyasztás, Fergeteg Party, lovagrendi felvonulás és egy kis vihar.- Újabb rekordot hozott az Újszilvási Ágyaspálinka Fesztivál. Az elmúlt hétvégén, a kétnapos pálinka ünnepen a látogatók 20 ezer pohár pálinkát ittak meg. De volt más újdonság is. Most mutatkozott be az új Bolyhos pálinkacsalád – 40 fok, ágy nélkül -, és először láthatott pálinkafesztiválon légi bemutatót a nagyérdemű.
FIZESS! Újra kell vizsgázni az autósoknak, ha elfogadják az új kreszt. Egy nagyon érdekes video. Egy gyermekülés hiányáért 60 ezer forintra is bírságolhatják az autóst, mely egy fideszes képviselő szerint a családok megélhetését is veszélyezteti..... Rovatunk támogatója a JANIK Autósiskola.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények