veroniq - 2015.01.17. 13:25
Két hónapja házi őrizetben tartják a földcsalási ügyekkel kapcsolatban Hörömpő Nándort, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) korábbi kifizetési igazgatóját aki később a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara főigazgatója, majd a Ceglédi Járási Földhivatal vezetője lett - adta hírül a pénteki Népszabadság.
A NAV közlése szerint a földalapú támogatások ügyében különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás kísérlete és hivatali visszaélés miatt nyomoznak. Eddig 79 gyanúsítottat hallgattak ki, közülük hárman vannak házi őrizetben. A nyomozást február 11-ig le kell zárniuk. A jogosulatlanul felvett támogatás összege másfél milliárd forint, emellett ez az elmúlt évek egyik legkiterjedtebb csalássorozata. Politikusok mellett újságírók is érintettek az ügyben, például Újvári Miklós, a Világgazdaság volt felelős szerkesztője.
A Bihari János Zeneiskola zongora tanszakos növendékeinek koncertjén jártam a héten, és sok szeretettel küldöm a képeket az érintetteknek. Képgaléria IDE kattintva
veroniq - 2015.01.17. 11:26
Strassbourgban akarja beperelni a magyar államot egy tavaly decemberben meghalt fiatalasszony anyja és férje. A Blikk cikke szerint egy 21 éves ceglédi lány veseátültetésre várt és csak férje menthette volna meg az életét. Csakhogy a férfi börtönbe került így a törvények szerint nem lehetett vesedonor.
Az alföldi táj elvarázsol, megállít. Most is ez történt. Nyilvánvalóan a közelgő hidegfrontnak köszönhetően festette a tájat még szebbé a természet. Vészjóslóan kéklő égbolt, harsány zöld fű, kopáran meredező, szinte világító fák néztek rám az úton. Megálltam, és szokásomhoz híven lefényképeztem Önöknek. Napi tanulság: Vegyék észre Önök is, ha valami szépet látnak!
Eredményekben, üzleti sikerekben gazdag békés,
boldog Új Esztendőt kavánunk minden meglévő és leendő
ügyfelünknek, ismerőseinknek,
Abony város lakosságának szeretettel!
KLB- Könyvelőiroda Abony
A fényképen látható részlet Abony egyik közismert helyen lévő közterületén található. Szép, míves. Csak annyi a kérdésünk: Hol is van ez? Minek a része? Ha Ön is küld hasonló képet nekünk, melyből a többi olvasónak kell kitalálnia, hogy melyik köztéri alkotás, vagy ház részletét látja, küldje el nekünk a képet ide: szerkesztoseg@miabonyunk.hu
NORVÉG JOTUL F 601 N kályha
AKCIÓS ÁRON 93.000 Ft
60 M 2 fűtésére alkalmas!
Nézz be hozzánk, érdemes!
P. Sándor 52 éves abonyi lakos a rendelkezésre álló adatok szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2015.január 11-én 11 óra 45 perckor az Abony egyik családi házában szóváltásba keveredett a volt feleségével, aki bemenekült a ház kizárólagosan általa használt szobájába, amelynek ajtaját bezárta. A gyanúsított ezt az ajtót berúgta, ezért a sértett a szoba ablakán keresztül az utcára menekült és a szomszédoktól kért segítséget. Az utcán azonban a gyanúsított utolérte a menekülő asszonyt és a járdán a nyakánál fogva fojtogatta, miközben azt kiabálta, hogy "Megölöm!". Cselekményét addig folytatta, amíg az egyik odaérkező szomszéd testi erővel a fojtogatás abbahagyására nem késztette. A nő a bántalmazsás következtében megsérült.
A Ceglédi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztályának munaktársai gyanúsítottként hallgatták ki T. Sándor 51 éves csemői lakost, aki a rendelkezésre álló adatok szerint 2015.január 13-án 10 óra és 10 óra 30 perc közötti időben egy csemői vegyeskereskedés előtt bántalmazott egy nőt oly módon, hogy a sértett haját megragadva kihúzta őt a bolt elé és ott ököllel arcon ütötte, majd elengedte.
A bántalmazás következtében az orvos elsődlege véleménye szerint a sértett bal szeme alatti arccsontja eltört.
Rovatunk támogatója Medveczkiné Tóth Edit PURINA Takarmány Kisáruháza.- Olvasónk írja:
Szia Vera! Hozzád fordulnék kérdésemmel, hiszen Te vagy itt a mindenek tudója! Nálunk, Abonyban mi a helyzet az ebösszeírással? A neten csak egy szabálytalansági dolgot találtam. De mi a jelenlegi helyzet? Jelenteni kell a kutymorgókat? Hol? Kinek? Min? Köszönöm előre is a segítségedet!
Tavaly év eleji cikkünk arról, hogy törvénytelen volt az ebösszeíró lap, IDE kattintva olvasható
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények