Pintér Gábor alezredes, Abony város őrsparancsnoka őszintén és tabuk nélkül adott interjút a MiAbonyunknak a város közbiztonságáról.
Mi történt tegnap?
Az abonyi rendőrőrs őrsparancsnoka, Pintér Gábor alezredes arról tájékoztatta lapunkat, hogy az elmúlt nap folyamán sikerült három főt elfogniuk, akik Újszilvás és Abony között éppen három darab lakatlan tanyát „ ártalmatlanítottak „ az azokban található vasanyagtól. Mindent kiszedtek, ami mozdítható volt és fémből készült. Az esetet az újszilvási önkormányzat által alkalmazott mezőőr jelentette a rendőrség munkatársainak, aki a zsaruk megérkezéséig visszatartotta az elkövetőket. A rongálási kár jelentős, de az elkövetők gépjárműjére felpakolt vasat lefoglalták és visszaadták a tulajdonosoknak. Sajnos Abonyban még mindig nincs mezőőr.
" Nagy Gergő védéseire is szükség volt ahhoz, hogy kétgólos vezetéssel zárhassuk a játékrészt. "- mondta az abonyi Nagy Geri edzője, aki hazánk U 17-es válogatottját trenírozza! Ugyanis, ha valakiben még nem tudatosult volna, akkor még egyszer boldogan leírom. Nekünk, abonyiaknak van egy válogatott focistánk, Nagy Geri, az U17-ben. Szerkesztőségünk és Olvasóink nevében ismét szeretettel gratulálunk!
U17-es válogatott
Az Európa-bajnoki selejtező elitkörre készülő magyar U17-es válogatott kedden délután a fehérorosz korosztályos csapatot fogadta, és győzte le 3-0-ra Telkiben.
Bene Ferenc szövetségi edző a Nagy Gergő - Zámbó Dániel (Kiprich Dávid, a 69. percben), Szilvási Péter, Zsirai Martin (Kelemen Márk, a 72. percben), Füredi Patrik (Eperjes Gábor, a 69. percben) - Halmai Ramón (Farkas Aurél, a 72. percben), Pintér András (Kocsis Gergő, a 69. percben) - Karacs Péter, Lőrinczi Attila, Illés Dávid (Prosser Dániel, a 60. percben) - Novothny Soma (Barcsay Márk, a 60. percben) összeállításban küldte pályára együttesét.
Válogatottunk gyorsan előnyhöz jutott, a 3. percben Karacs Péter szerezte meg a vezetést, egy szögletet követően a fehérorosz kapusról kipattanó labdát továbbította a hálóba. A második gól is szöglet után esett, a 28. percben Novothny Soma fejelt 6 méterről a kapuba. A veszprémi csatár a 35. percben megduplázhatta volna góljai számát, de nagy helyzetben a kapu mellé passzolt. A mieink jelentős mezőnyfölényben játszottak a szünetig, de a vendégek sem voltak veszélytelenek, Nagy Gergő védéseire is szükség volt ahhoz, hogy kétgólos vezetéssel zárhassuk a játékrészt.
Elkeserdett olvasónk írja, hogy megint borzalmas az abonyi " ivóvíz " állapota. Levele nyomán kértem, hogy küldjön képet és árulja el, melyik utcáról is van szó. Cserébe én holnap megkérdezem az illetékeseket minderről. Ha Önök is tapasztaltak mostanában hasonlót, kérem jelezzék itt kimmentként, vagy írjanak ide: szerkesztoseg@miabonyunk.hu
" Tisztelt Szerkesztőség!
03.05.-én Szombaton Tamás-Zoltán névnapi Buli.
Szeretettel gratulálunk szerkesztőségünk és Olvasóink nevében is az Abonyi Birkózó Club eredményeihez! Azt hiszem, a terjedelmes és tartalmas beszámoló önmagáért beszél! Készítette: Lőrinczy Attila vezetőedző
Az Abonyi BC. 2010. év értékelése
A fenti képet kedvenc unokatesóm, Péter küldte nekem. Most megosztom a többiekkel is! Szép és vidám napot továbbra is, mindenkinek.
A tavasz kezdetét a meteorológia március 1-re datálja. Ennek ellenére hóval és hideggel „ kápráztatott „ el bennünket a természet. Sőt, nem lehetünk túl boldogok, mert jövő hét kedden például térségünkben a www.met.hu szerint nappal 2, éjjel -5 C várható. Úgyhogy továbbra is gőzerővel kell fűtenünk. Azt hiszem, hogy a tavasz azért idén sem marad el, majd hirtelen, nagy erővel tör ránk. LŐVE
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények