Elkezdtük kutatni egy kép történetét. A Vak muzsikus című fotográfia messze földön híres régi műremek. Az Abonyban készült fénykép történetét Kurucz Béla, kedves Olvasónk jóvoltából olvashatják nálunk folytatásokban.
Ady irta, hogy életemnek csak nézői a maiak. Itt is igaz csodálatos életüknek csak nézői és csodálói vagyunk, mi maiak. Üdv: Béla
2. rész: levél Kaliforniába
Kedves Patricia!
A méhészkedés egy igen nehéz idényjellegű munka: A nagyobb méztermés reményében a kaptárokat szállítani kell, a mézlegelőkhöz. Így az akácvirágzást követni kell, de hasonlóan a repcevirágzáshoz is célszerű közel vinni a méheket. A szállítás nehéz fizikai munka, és veszélyes is. Sokszor úttalan utakon erdőszélekre mezőgazdasági területekhez kell, jobbára éjszaka szállítani a kaptárokat. Itt kell kipörgetni is a mézet, és aztán tovább vándorolni, újabb méhlegelő felé. Idénymunka, tavasztól őszig kell megtermelni a télire valót, épp ezért jól ki kell választani a vándorlási útvonalat. Ezzel kapcsolatosan is volt Ede bácsinak egy tanulmánya, amely foglalkozott az akác mézelési feltételeivel, elsődlegesen a talajtani és klimatikus tényezőikkel. Erről a többi méhésztárs a Magyar Méh 1934 évfolyamában lett értesítve és segítve, mai Magyar akácmézlegelői (térképpel) cimen. Két-három féle méz termelése volt a jellemző, akácméz, vegyes virágméz, repce méz. Ezekből lehetett a legnagyobb tömegben termelni és eladni. Két-három hónap alatt André Kertész valószínűleg előképzés nélkül jobbára csak irányítás mellett tudott dolgozni. Erről személyesen így vall:
Lapunk a közelmúltban beszámolt arról, hogy a Piszke úton egy családi ház szabályosan patkánytanyává változott, miután abból a korábbi lakót kilakoltatták és a telken két- három méteres dudva nő, közte parlagfű is. A szomszédok kérésének megfelelően mindezt bejelentettem az önkormányzat illetékes osztályán, mely után pár perccel már a közterület felügyelők is megérkeztek a helyszínre, Gulykáné Gál Erzsébettel, a körzet képviselőjével együtt. Az ígéretnek megfelelően megkeresték a mostani tulajdonost és kétszer öt napos határidőt szabtak ki arra, hogy tegye rendbe a patkánytanyát és a környezetét.
Három napig diákoknak és felnőtteknek kínálok alkalmi munkát.
Feladat: Vezetékes telefonok előfizetéséhez teszt előfizetők gyűjtése és szerződések előkészítése. Minden megállapodás után 200 Ft-ot fizetek.
Az ajánlat érvényes: péntek, szombat, vasárnap. A legjobban teljesítőknek további munkalehetőséget ajánlok.
Tájékoztató: 2011. augusztus 4., csütörtök, 11:00, Batthyány u. 3.
A mai napon egy kedves levelet kaptam, melyet az alábbiakban osztok meg Önökkel. A lényeg, hogy Abonyban is megszállnak azok, akik Böjte Csaba gyermekmentő munkáját segítik egy páratlan kezdeményezéssel. A levéllel kapcsolatban természetesen felvettem a kapcsolatot Dr. Tóth Katalinnal, a helyi Karitász csoport vezetőjével és úgy tűnik, hogy lesz megoldás a kérésre.
Íme a levél:
Tisztelt Lőrinczy Veronika főszerkesztö Asszony!
Elolvasva Abony honlapjának köszöntö sorait még jobban felbátorodtunk, hogy megismertessük Önnel és a település lakóival kezdeményezésünket.
Kozma Zsolt vagyok, egy 440 km-es sétát tervezek Budapeströl Dévára, Böjte Csaba gyerekeihez. Bizonyára hallott már arról az odaadó és lelkes gyermekmentő munkáról, ami Erdélyben Déván és környékén folyik. Csaba testvér immár több, mint 2200 gyereknek teremt élhetöbb életet. Ehhez a folyamathoz szeretnénk hozzájárulni ezzel a sétával. Kérem olvassa el a részleteket a www.jamjam.hu/Deva.php oldalon. A séta augusztus 15-én indul Budapestről, második esténket Abonyban szeretnénk eltölteni. Amennyiben van rá mód, kérem segítsen nekünk, hogy kihez fordulhatunk, ha szállást keresünk. Mivel ez egy jótékony kezdeményezés, a gyaloglók mindegyike (4 fő) saját pénzből finanszírozza az útját és nincsenek nagy igények szállás terén, keressük a legolcsóbb, esetleg ingyenes megoldásokat. Akár egy iskolai tornateremben is szívesen eltöltjük azt az egy estét és éjszakát, hogy másnap újult erővel vághassunk neki a kezdeményezésünknek.
2007-től alapítványi formában óvják elméletileg az abonyi zsinagógát, melyre egy alapítványt is létrehoztak. Már nem a József Attila Mgész tulajdona az egykor szebb napokat látott épület, azt gyakorlatilag átadták egy civil szervezetnek. Még 2010-ben nyertek az úgynevezett várépítő pályázaton 500 ezer forintot ereszcsatornára és cserépre 710.526 forintot. Ezt azonban a mai napig nem használták fel, mint a mellékelt képek is mutatják. Talán még ennél nagyobb szégyen, hogy már az összedőlés határán álló épület környezetét sem tartják rendben. Elvadult növényzet veszi körül az épületet.
Kedves Vera!
A lakossági hirdetés támogatója Medveczkiné Tóth Edit PURINA takarmány kisáruháza
Abony, Tószegi út 63.
Mint lapunk arról már beszámolt Önöknek, a közelmúltban az ügyeleti ellátáshoz forduló beteg problémáját nem vette komolyan az ügyeletes orvos és asszisztense. Másodszor már nem mentek ki hozzá, elküldték annak ellenére, hogy állapota rosszabbra fordult. Gyomorrontást állapítottak meg nála, majd vakbélgyulladással műtötték meg, miután máshová fordult segítségért. Az ügyben megkerestem a Dr. Kostyán Andor Rendelő Intézet vezető háziorvosát. Dr. Abonyi Viktor lapunknak elmondta, hogy ő csak orvosi minőségében nyilatkozhat, tekintettel arra, hogy az orvosi ügyelet nem a Kostyán Andor Rendelő Intézethez tartozik, azt kiszervezték. Dr. Pusztai Dezső vezető főorvos is megerősítette azt, hogy a rendelőnek és a SNAMED-nek semmi köze az ügyeleti ellátáshoz, sőt azt is megtudtam, hogy a helyi önkormányzat kötött szerződést a feladatra egy külsős céggel. „ Ezt a szerződést maga a polgármester írta alá, a helyi képviselő testület felhatalmazása alapján, így Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester tud eljárni hivatalosan az ügyben, vagy az ÁNTSZ-nek van joga kivizsgálni, hogy mi történt. „ Egyébként Dr. Pusztai Dezső is megerősítette lapunknak a Dr. Abonyi Viktor orvosként adott interjújában leírtakat.
Több abonyi vállalkozás is nyert a közelmúltban különféle pályázatokon, mely a www.nfu.hu oldalán olvasható. A MA-BAU technológiai fejlesztés jogcímen 5.775.000 Ft-ot nyert 2011.06.07-én, mely az összes bekerülési összeg 35%-a. A MA-BAU tavaly júliusban is eredményesen szerepelt, hiszen akkor több, mint 13 millió forintot nyert szintén technológiai fejlesztésre, ugyanilyen támogatási intenzitás mellett.
Bár a Dr. Kostyán Andor Rendelőintézetet már az év elején boldogan vehette használatba Abony város lakossága, az állam még mindig nem fizette ki azt a pályázaton elnyert összeget, melyet a település kapott a célra. Súlyos tízmilliókról van szó, melyet a pénz megérkezéséig meg kell hiteleznie Abonynak. Sajnos a pályázatok elszámoltatása és a pénzek lehívása hazánkban egy nagyon hosszú folyamat. A kiírók mindent megtesznek annak érdekében, hogy ameddig csak lehet, halogassák a kifizetéseket. Nyilván így van ez az egészségügyi centrummal kapcsolatban is, de nyilvánvaló, hogy ezzel a projekttel nem olyan egyszerű elszámolnia Abonynak, hiszen komoly gondok adódtak a kivitelezés során. A fenti kimutatás a www.nfu.hu oldalán található. Bárcsak ne lenne igaz! Ezek szerint ugyanis több, mint 191 millió forint nem érkezett még meg Abonyba. LŐVE
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények