
Az idei év legfényesebb és legnagyobb holdtöltéje vab szombaton. A szuperholdnak is nevezett jelenség akkor következik be, amikor az égitest perigeumba, azaz pályáján legközelebb kerül bolygónkhoz. A Hold mindössze 356 995 kilométerre halad el a Föld mellett, holott az átlagos távolság 384 402 kilométer. A legutóbbi szuperhold 2011 márciusában volt.


A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Gépjármű-közlekedési és Vasúti Szabályozási Főosztálya a 2011-12. tanévben is meghirdette a „Kisiskolás-” (3.osztályos) és a „Serdülőkorú” (7.osztályos) általános iskolai tanulók számára az Országos Közlekedésre Nevelési Versenyt. Az előző évekhez hasonlóan intézményünk most is elküldte nevezését és izgalommal várta a megyei döntőt.


Kedves Olvasónk a messzi tengerentúlról ezzel a kis videoval kíván nekem és Olvasóinknak kellemes hét végét! Borimádók figyelmébe külön szeretettel ajánlom ezt a kis öszeállítást! Lehet gyakoriolni otthon is! Ha nagyban néznéd, kattints a képre!


Találtunk egy kóbor kutyust, valószínűleg Westie keverék, keresi a gazdáját. Aki felismeri a kutyáját hívja a 06/30 334 1644-es számot. Rovatunk támogatója Medveczkiné Tóth Edit Purina Takarmány Kisáruháza!


Nyársapát polgármestere, Kis Miklós adott lapunknak exkluzív interjút egy olvasói levél kapcsán. Kiderült, hogy a falu első embere már nem bírta tovább egy Ceglédről Nyársapátra betelepült testvérpár, pontosabban két család ténykedését és végső megoldásként a ceglédi vajdához fordult.

Május 17.- Abonyi Lajos Falumúzeum- Művészbarátság- kiállítás megnyitó

Nem Abonyban járunk.- Ünnepi állománygyűlés Karán - Április utolsó napján került sor a Jászkarajenői Polgárőr Egyesület hagyományos, ünnepélyes állománygyűlésére, az egyik tagtárs gyönyörű tanyáján. Ez a tagszervezet az, mely az egyik legrégebbi és legmegbecsültebb az országban. Erről örömmel számolt be Gyurika András, az egyesület elnöke is és megtudtam, hogy ő maga és szervezete is számos rangos kitüntetést vehetett át az elmúlt években.

Abonynak szakmai körökben már valóban olyan híre van, mint Chicago-nak. Ez tény. Közérdek lenne a bűnözők meglakoltatása, a rendőrség és a lakosság közös ügye. Olvasóink kommentjeiben, előző cikkünkhöz „ cigókról „ írtak.


Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények
