
Miért nem mehetnek be a strandra a szülők nézni az úszó gyerekeket? Miért van állandó harc egy vendéggel és családjával? Mennyibe kerül a belépő nálunk és menniybe máshol? Miért nem mennek az abonyiak az abonyi strandra? Ezekre a kérdésekre és még számos érdekességre kerestem a választ, íme:
Mint lapunk már beszámolt arról, az Abonyi Strandon az úszásoktatáson részt vevő gyerekek kísérőinket lejes árú belépőjegyet kell vásárolniuk, ha meg szeretnék nézni az úszás alapjait elsajátító csemetéiket. A 15 alkalom egyébként összesen 13.000 forintba kerül a kicsik számára, és az úszásoktatók személye nem csupán a sikert garantálja, hanem azt is, hogy szeressenek a strandra járni a gyerekek. Annak jártam utána, hogy miért is van ez a nagy szigor, miért nem mehetnek be a szülők kísérőként a gyerekekkel. Pár nap után derült ki számomra, hogy alkalmanként két szülő bemehet és van a tanfolyamon kettő olyan nap, amikor mindenki megnézheti a kicsiket. Egyetértek azzal, hogy nem szerencsés, ha a szülő a medence széléről lesi a „ nebulót”, hiszen akkor nem az úszásra koncentrál a gyerek. Ugyanakkor valós igény lenne arra, hogy a kísérők legalább valamilyen „ látogató jeggyel „ bemehessenek. A bizonyos biztosítékot az csapta ki nálam, amikor egy szomszédos településről érkező nagypapa panaszolta el, hogy ha tudja, hogy ez itt így működik, akkor biztos, hogy nem ide, nem Abonyba hozza a gyereket.
A nagypapa végigüli a bejáratban az oktatást.. Én szégyelltem magam mindezek miatt… Építsünk Abonynak pozitív image-t… Így? Meggyőződésem, hogy a kialakult helyzetért a kommunikáció hiánya vagy elégtelen volta felelős. A feltételeket jó lenne előre tisztázni, nem utólag szembesülni a tényekkel. Egyébként a nagypapa is megtehetné, hogy 10 alkalomra szóló belépőt vált, mindösszesen 4.600 Ft-ért. Ezért az összegért nem csak nézhet, hanem igénybe is veheti a strand összes szolgáltatását. Ezekről a problémákról őszintén beszélgettem az üzemeltető önkormányzati cég, az ABOKOM Kft. ügyvezetőjével, Gáspár Csabával, aki lapunknak elmondta, hogy igyekeznek megoldani a gondokat. Megtudtam, hogy most fog a képviselő testület elé kerülni egy javaslat, mely szerint az úszásoktatáson részt vevő hozzátartozóknak módjában álljon úgynevezett sétáló jegyet vásárolniuk. Ennek tervezett ára 3-400 forint. „ Törvénytelenül járnék el, ha képviselő testületi döntés nélkül árulnánk ilyen jegyeket! „- mondta a cégvezető.
Elmondtam, hogy megértem, mindent megértek, de azt nem tudom elfogadni, hogy miért az úszásoktatások első tanfolyamainak végére születik meg majd a döntés. Elkéstek, ez olyan eső után köpönyeg. Mint ahogyan szerintem az is gond, hogy a hozzátartozóknak senki sem ajánlotta fel, hogy milyen összegért mehetnek be kedvezményesen a strandra. Pedig vannak ilyen lehetőségek jócskán. Igaz, ez kifüggesztésre került a bejáratnál, de azt gondolom, hogy mindez kevés. Biztos vagyok abban, hogy a kedvezményes lehetőségekkel sokan éltek volna, így a strand jelentős bevételtől esik el. Pedig itt minden egyes fillér számít, hiszen az veszteséges. Ráadásul 136.000 forint pénztárhiány is keletkezett, melyért a polgármester szerint nem a strand vezetése a felelős…. Hagyjuk is. Evezzünk át más vizekre.
Az abonyi strandon az egyik szülő éves bérletet vásárolt és kisfiának is vett egyet. A gyerek orvosai tanácsára úszik rendszeresen, minden nap jönnek. Az apa nem tudja minden alkalommal elkísérni gyermekét, így gondolta, hogy bérletét az anyának adja át, hogy az bekísérhesse őt. Lapunk úgy értesült, hogy a gondok ott kezdődtek, amikor az anya is fürdőzött az apa bérletével… A család és a strand vezetősége között vitahelyzet alakult ki. Megtudtam, hogy naponta vannak összetűzések, a sértett család árgus szemekkel figyel és folyamatosan panasszal él….. Ők az árlista szerint kétszer 29.400 forintért vettek éves bérletet. Ugyanis ennyibe kerül a gyermek, diák és nyugdíjas bérlet egész nyárra.
Ha már az áraknál tartunk…. Az abonyi strandfürdő területén jelenleg a legvadabb kánikulásban is csak lézengenek a vendégek. Legalábbis az úszásoktatás kivételével igen. Sajnálom, hogy mindez annak ellenére van így, hogy a strand valóban szép, üde, rendezett és a felújított két medence is minden igényt kielégítő. Nos, az elmúlt héten az egyik, gyógyúszáson részt vevő kislány a foglalkozás végén hiába kereste ruháit…. Vélhetően azokat ellopták. A többieké is a földön hevert….
Az abonyi ember nem vagy csak igen ritkán nevezhető lokálpatriótának. Mindent „ fikáz „, ami abonyi, annak ellenére, hogy hangoztatja helyi voltát vagy azt, hogy mennyire ragaszkodik helyi értékeinkhez. Itt gondolok arra többek között, hogy inkább elmegy kétszer annyiért egy Plázába venni méregdrága ruhát, mint hogy itthon nézve körül és ezzel saját lakótársának, szintén egy abonyinak hozna bevételt. Így van ez vélhetően sajnos a stranddal is. Igaz, az abonyiak érdekesek. Abony a pletykák városa… Ki, kivel, hogyan, miért, mennyiért, hogy néz ki, mennyire hájas levetkőzve? Borzasztóan érdekli ez a közvéleményt…. Nyilván sokan ezért keresnek más településeken fürdőzési lehetőséget. A helyett, hogy az abonyi strandnak teremtenének bevételt. A bevételből pedig több maradna a közösben, talán egy utca vagy egy járda is felújításra kerülhetne belőle. Tőlem szokatlan módon most kicsit, hosszúra sikeredett cikkem, de ezt is vitaindítónak szánom. Végezetül álljon itt egy összehasonlító táblázat a környező települések és kicsit messzebiek strandárairól:

Nyitókép forrása: http://www.thermaltours.hu/furdo_ok.php?furd_azon=6&hir_azon=6
Megállt az idő, hiszen az országos portálon még mindig ez a kép szerepel....