Mi Abonyunk - Kárpátalján jártak a karai sulisok
Hírcsatornák:        
Regisztrált tagjaink: 8084, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2012.06.02. 09:25

A jászkarajenői Gróf Széchenyi István Általános Iskola tantestülete kiemelten fontosnak tartja, hogy tanulói kapcsolatot építhessenek a határainkon túl élő magyarokkal. Több alkalommal jártak már a pedagógusok és tanulók Erdélyben, ahol a testvértelepülés, Tusnádfürdő látta vendégül a kiutazókat. Ebben az évben az általános iskolák is bekapcsolódhattak a Bethlen Gábor Alapkezelő által kiírt HATÁRTALANUL - Tanulmányi kirándulások magyarlakta területekre című pályázati programba.


Iskolánk „Nagy magyarok nyomában Kárpátalján” elnevezésű pályázatát a bizottság 673 600 forint összegű támogatásban részesítette. A pályázati program megvalósítására 2012. május 17- 19. között került sor. A programon 25 diákunk vehetett részt.
Kárpátaljai kirándulás kiemelt célja volt a nagy magyar történelmi személyek által érintett települések felkeresése. Jártunk Beregszászon, Munkácson, Tiszacsomán, Szolyván, a Vereckei-hágónál, Ungváron. Kiváló helyi honismereti vezető, Molnár László, volt segítségünkre a 3 nap alatt. Tudásával, személyiségével, magyarságtudatával jó példát mutatott diákjainknak.


A kirándulás során a tanulók megismerkedtek a több száz éve együtt élő népek múltjával, jelenével, Kárpátalja természeti értékeivel, bepillantást nyerhettek az ott élő gyerekek életébe. Iskolalátogatáson voltunk a beregszászi 9. számú magyar iskolában, ahol bemutattuk településünket és iskolánkat egy kisfilmmel, kulturális műsort adtak elő diákjaink, közösen túráztunk az iskola melletti dombra és elültettük az összetartozást szimbolizáló fát, melyet nemzetiszínű szalaggal díszítettünk. A második napon közös esti programunk volt a mezőgecsei iskola tanulóival. A néptánc bemutatók után játékos vetélkedő volt a vegyesen (jászkarajenői és mezőgecsei tanulók) kialakított csapatok között. Mindkét iskolában átadtuk a gyerekek által összegyűjtött adományokat (tankönyvek,mesekönyvek,játékok, édesség, papír-írószer ) melyet a kárpátaljai diákok nagy örömmel fogadták.
Személyes kapcsolatok, barátságok alakultak ki a gyerekek között,melyek ápolása lesz a feladatunk a jövőben.

Külvilág:
 4 Hozzászólás   
Ajánlott cikkek:

THESHOWK

Hogyan találjon olyan online bukmékereket, akikben megbízhat

 Online egyszerűbb elintézni a karácsonyi bevásárlást

CSILLAGDA!

Nem cáfolják a tartalékos katonák mozgósítását

Fehér fürdőszoba - az örök klasszikus

Megjelent a PayPal fizetési rendszerrel működő legjobb magyar online kaszinók toplista

DFP részecskeszűrő tisztítás - Vajon minek köszönhető?

Románia lezárta határait, kijárási tilalom lépett életbe

Harminc napra mindenkit kizárnak a véradásból, aki február 5-e után külföldön járt

 

Kommentek

Hozzászóláshoz jelentkezz be!
Nem is illő

ellike51 -

2012.06.02. 21:17:12

már, hogy írjak, de magyarságom... és a hely.

Öt alkalommal voltam az emlékműnél, négy alkalommal csoporttal koszorúztunk is... akkor amikor még el sem készült.

Soha nem tudtunk zavartalanul az emlékmű közelébe jutni, többször is derékvastagságú fa volt kivágva keresztbe az úton... (akkor még nem volt befejezve az emlékmű építése)

 

Ha megyünk fölfelé jobbra a darabon hagyott építkezéssel szemközt a rozsdás táblán nem tudom még olvasható-e arccal hazánk felé: Magyarország?

 

Talán megtudom és VÉGRE láthatom elkészült állapotában is az emlékművet csoportommal augusztus végén... 

 

Ennyi. 

A többit pedig eldönti a szerkesztőség, hogy maradjunk-e?

ERÉLY 1X!

Truckman -

2012.06.02. 16:52:44

...1x újra a miénk lesz!

 

 

{#emotions_dlg.big}

Okos a Feri:)

veroniq -

2012.06.02. 09:54:23

Köszönjük szépen, Uram!

Felső kép

Markó Ferenc -

2012.06.02. 09:53:35

A Vereckei hágó emlékműve.

Ezt az emlékművet szokták időnkét felgyújtani vagy festékkel leönteni bizonyos szélsőséges csoportok.

Viszont szomorú dolognak tartom, hogy csak pályázatokon nyert pénzek után tudják megnézni az iskolás gyerekeink, a régi magyar történelmi emlékeinket.

Gratulálok a karai iskolának a sikeres pályázathoz!


Szavazás
Ön melyik képviselőjelöltre szavazna az 8-as választókerületben?
   
 Tóthné Somodi Ildikó VFE 
 Dr. Egedy Zsolt Mihály Független 
 Sáfránné Baranyi Beatrix Fidesz- KDNP 
   
Eredmény
Programok

A sarokkanapé, a kis lakások megmentője

Azok, akik kis lakásban élnek, pontosan tudják, hogy minden egyes ...

Miért kulcsfontosságú, hogy rendszeresen ápoljuk cipőinket?

Nincs kiábrándítóbb, mint egy koszos, igénytelen, ápolatlan cipő, akkor is, ...

Milyen hatással van az új NAV törvény az ERP rendszerekre?

Magyarországon időről időre módosulnak az adótörvények, ezzel aligha mondtunk újat. ...

Milyen tápot válassz a kölyökkutyádnak?

  Egy kiskutya rengeteg örömet tud hozni egy család ...

Hogyan lehet hatásos marketingszöveget írni?

Míg bő húsz évvel ezelőtt elég volt a termék néhány előnyét, esetleg az árát kiemelni egy-egy szórólapon, ma már merőben más a helyzet. Egyrészt több helyre kell szöveges tartalmat gyártanod, másrészt a nagy zaj miatt különösen frappánsan kell megfogalmazni a mondandódat, ha azt szeretnéd, hogy az olvasóból konverzió legyen.

Így telepítsük a csepegtető szalagot!

  A csepegtető öntözésnek köszönhetően nagyon sokat spórolhatunk a ...

Egy modern mennyezeti LED lámpa a te otthonodból is hiányzik

A modern mennyezeti LED lámpa napjainkban már a legtöbb otthonban fellelhető. Sokan gondolták úgy, hogy a régi, energiapazarló fényforrásokat lecserélik korszerűbbre, és megreformálják a világításrendszerüket. És te? Közéjük tartozol?

Korszerű implantációs eljárás csontpótlás nélkül

A csontpótlásos kezelés egy komplex, költséges folyamat, érthető, hogy sokan miért nem szeretnének belevágni. Szerencsére a modern fogászati fejlesztések lehetővé tették, hogy számukra is adott legyen egy optimális megoldás, egy speciális implantátumos technika.


Apróhirdetések
Dr. Kostyán Andor rendelőintézet elérhetőségeihez és rendelési idejéhez kattints IDE

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bejelentkezés
Felhasználó név:
Jelszó:
Regisztrálás
Üzenőfal
Abonyi rendőrjárőr 24 órás elérhetősége:
(30)277-3185
.

Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények

Belépett felhasználók
Menetrendek
Programkereső

Facebook
© 2010 MiAbonyunk Safe Kft., 2740., Abony, Antos János út 20. - 30/9-670-313
|
IMPRESSZUM
|
Szerzői jogok