.jpg)
Senki sem értette, így én sem, hogy miután megrendelték Grosics Gyula szobrát, és azt az Abonyban élő Kovács Jenő szobrászművész el is készítette, miért nem avatták fel a műalkotást. Maga a szerző is értetlenül állt ezelőtt, bő egy éve beszéltem vele. Pedig ebből MTI hír is lett. Most, hogy Grosics Gyula elhunyt, kíváncsian várom, hogy vajon mi lesz a szobor sorsa. Az élet produkál érthetetlen dolgokat, ez nekem most ilyen! Talán majd most... Halála után.
Előző cikkünk erről IDE kattintva olvasható, több, mint két éve íródott
MTI hír Grosics Gyula haláláról:
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) kezdeményezésére Grosics Gyuláról, az Aranycsapat pénteken elhunyt kapusáról szombaton 17.30 órakor, a Puskás Ferenc Stadion toronyépülete előtti centenáriumi emlékműnél megemlékezhetnek tisztelői, barátai, a hazai futballszurkolók.
Az MLSZ honlapján közölt információ szerint az egykori kiváló labdarúgó emléke előtt néma főhajtással, gyertyával vagy egy szál virággal bárki leróhatja kegyeletét a Puskás Ferenc Stadionban.
A fekete szerelése és ruganyossága után Fekete Párducnak nevezett korábbi kapus hosszú betegség után, életének 89. évében, pénteken hunyt el. Grosics Gyulát a Magyar Labdarúgó Szövetség, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Magyar Olimpiai Bizottság és a főváros saját halottjának tekinti - írták.