Mi Abonyunk - Presztízsmeccs, egygólos győzelem, vastaps
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8081, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2014.11.16. 18:51

November 16-án vasárnap délután fél négykor játszotta Abony Város sportcsarnokában soron következő NB II-es bajnoki mérkőzését az Abony KC felnőtt férfi kézilabda csapata a Ceglédi KKSE U 23-as csapata ellen. A vasárnapi álmos hangulat, és a korai kezdés a hazaiaknak szemmel láthatóan nem tett jót, mert az első félidőben a 20. percig az abonyiak nem voltak képesek felvenni a mérkőzés iramát, és előfordult, hogy a Cegléd 7 góllal is vezetett. Az Abony 15 perc alatt csak háromszor volt képes betalálni a hálóba. Az első félidő végére aztán az abonyi szív és a játékkedv is megnőtt, gyorsult a játék, pontosabbá váltak az abonyi lövések, javult a kapusteljesítmény.

Ez szemmel láthatóan zavarba ejtette a ceglédi fiatalokat, akik megzavarodtak, kapusteljesítményük alább hagyott. Ennek ellenére az első játékrész végén, bár egyenlíthetett volna az Abony, mégis az ellenfél zárt jobban, 14:16-ra. A második játékrész elején az Abony szokás szerint kissé bent felejtette magát az öltözőben, volt, hogy a Cegléd ismét öttel vezetett, de aztán negyed órával a vége előtt megjött ismét a harci kedv, és az abonyiak szívvel- lélekkel a gyenge védekezés ellenére is képesek voltak szépen feljönni és 30 30-nál egyenlítettek ki, gyakorlatilag a meccs utolsó tíz percében fordítva meg az eredményt.

A győzelemhez szükség volt a remek szurkolótáborra is, akik elbizonytalanították rigmusaikkal a nekik középső ujját bemutogató kapust. Ezek után már csak akkor találkozott a labdával az egyébként tehetséges kapus, amikor gól után kivette azt a hálóból. A vége előtt 2 perccel még hárommal vezetett az Abony, a végeredmény hazai győzelem lett, 37:36. Petrezselyem Attila edző kitartó munkájának eredménye az, hogy végre egységessé válik az abonyi felnőtt kézilabda csapat, és méltó ellenfelei tudnak lenni bármelyik, velük egy osztályban játszó gárdának. A fiatalok, és nem abonyi játékosok csapatba való beépítése a jelek szerint sikerült, a hazai közönség nagy- nagy örömére, akik egyre többen és egyre lelkesebben látogatnak ki a mérkőzésekre. Azért beszélhetünk presztízsmeccsről, mert a Ceglédben is játszik remek abonyi, de az Abony KC-nak is több ceglédi nevelésű játékosa van. Ennek ellenére a meccs viszonylag sportszerűen zajlott le.

A kézilabda meccsen egyébként nem mellesleg személyesen jelen volt fiával a lelátón Földi László, körzetünk Fidesz- KDNP-s országgyűlési képviselője. Ő abonyi származású, ezért nem tudjuk, hogy vajon kinek is szurkolhatott, de egy biztos: remek mérkőzést láthatott. A kézilabda mérkőzést személyesen szurkolta végig Dr. Balangó László Fideszes önkormányzati képviselő is, aki szintén fiával érkezett a mérkőzésre.