Mi Abonyunk - Cegléd- Abony: Győzelemmel felérő döntetlen
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8081, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2016.05.17. 19:40

A 2016/15. bajnoki évad 22. fordulójában és egyben utolsó mérkőzésén felnőtt csapatunkra várt még egy nagy megmérettetés, hiszen juniorjainknak már nem volt forduló. Ezúttal a 9 ponttal rendelkező, 11. helyen álló Ceglédi KK SE otthonában volt lehetőségünk további pontszerzésre. Ősszel hazai pályán 23:29-re kaptunk ki, így ezért is, volt miért revansot vennünk.

A ceglédi U23 csapat egy lendületes játékot képviselő, jól képzett, fiatal játékosokból álló gárda. Sajnos eredményeink miatt is nehéz mérkőzésre számítottunk, de a csapat az előző bajnoki után, ismét jó formában volt és elszántan játszottak ezen a presztízs mérkőzésen.

A mérkőzés végig szoros volt és izgalmakat is hozott. A hazai csapat egy kis előnyre tett szert a 11. percre, mikor is 7:4re elmentek, majd a félidő hajrájára 5 gól is volt a különbség (27. perc 14:9), de végül 15:11-es eredménnyel vártuk a folytatást. Cegléd az előnyét gyors lerohanásokból tudta megszerezni, amihez hibáinkkal asszisztáltunk. A nyitott védekezésük csak egy ideig működött jól, volt ellenszerünk.
A második félidőben jobban alakult számunkra a játék képe. Kezdtük uralni a játékot és sikerült 17:12 után, 18:16 és 20:17-es eredményt követően az 53. percre kiegyenlítenünk (20:20). Ezt követően türelmesen és megfontoltan támadtunk, végre összeállt és jól működő védőfalunk is kitartóan, keményen dolgozott, segítve kapusainkat. Ezzel kicsit megtörtük a ceglédi játékosokat és a hajrában hibázgattak is, mi pedig csak arra törekedtünk, hogy a koncentráció megmaradjon és pontot szerezzünk. Ezt sikerült is megvalósítani és 24:24-es döntetlent játszottunk. Számunkra fontos, győzelemmel felérő 1 pontot szereztünk Cegléden.

Játékosok: Almási A.(1), Bajtek T., Benkucs Z. (4), Dobos O.(2), Gulyás P., Gulyás Zs., Juhász I. (2), Matócsi I.(1), Mészáros L. (8), Újhelyi T., Újhelyi Z.(1), Varga R. (5), Veres P.
Kapusok: Medgyes G., Pallér P.
A mérkőzésen, mondhatjuk, hogy hazai pályán játszottunk, hiszen sokan ellátogattak a Gál József Sportcsarnokba, hogy csapatunkat bíztassák és velünk volt az abonyi „B közép” is, akik szintén kitettek magukért.
Köszönjük mindenkinek, aki ott volt és azoknak is, akik itthonról szurkoltak nekünk!
Sajnos a bajnokság állását már nem tudtuk befolyásolni a múlt heti győzelemmel és ezzel a döntetlennel, ráadásul a többi mérkőzésen is születtek meglepő eredmények az utolsó fordulókban. Így az NB. II. bajnokság déli csoportjának 12. helyén 4 ponttal zárt felnőtt csapatunk.
Junior csapatunk 7 győzelemmel és 13 vereséggel, azaz 14 ponttal a 8. helyen végzett ebben a bajnoki évadban.
Bizakodva állunk az előtt, hogy szeptembertől felfrissülve, megújulva, elszántan vághatunk neki egy sikeresebb NB. II-es bajnokságnak.