Mi Abonyunk - Polyák Attila a legjobbak közt
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 7970, belépett felhasználók: 0.

verfarkas - 2012.01.28. 15:32

Polyák Attila "szabadúszó", lapunk fotósa a XXX. Magyar Sajtófotó Pályázaton Sport kategóriában az előkelő második helyen végzett úgy, hogy első díjat nem adtak ki, a 2. díjon "osztoznak" Beliczay Lászlóval az MTI fotósával. Pályamunkája az Abonyi Birkózó Club életét mutatja be. Az igen küzdelmes és látványos abonyi sikersportág világából ad egy kis képes ízelítőt Attila, mellyel nyilván népszerűsíti a kis helyi klubot is.

A pályázat kategória díjait és nagydíjait főként az országos nagy sajtóorgánumok fotósai vitték el, mint Hajdú D. András [origo] aki a MUOSZ nagydíjat, André Kertész Nagydíj – A legjobb emberközpontú dokumentarista fotográfiáért, Munkácsi Márton Díj – A legjobb kollekcióért és több kategóriagyőzelmet is magáénak tudhat. A 30 év alatti legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter díját Pályi Zsófia [origo] nyerte el. Mellettük az MTI fotóriporterei a két nagydíjuk mellé nyertek még 10 kategóriadíjat is.

A boldog győztes sajátos stílusában szerényen csak ennyit mondott nevetve: „ Jóság van ! „ Hát most tényleg az van. Március 23-án a Nemzeti Múzeumban lesz a hivatalos díjátadó és kiállítás megnyitó, ami március 24-től látogatható. Az esemény rangosságát is mutatja az a tény, hogy a Magyar Újságírók Országos Szövetsége által meghirdetett XXX. Magyar Sajtófotó Pályázat 2011-re 307 szerző pályázott sikeresen 8848 képpel.

Olvasóink, szerkesztőségünk és a település lakossága nevében szeretettel gratulálunk Attilának és további szép sikereket kívánunk!