Mi Abonyunk - Magabiztos felnőtt győzelem, ifjúsági csapat tisztes helytállása!
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8082, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2014.10.07. 15:21

Bajnokságunk őszi szezonjának 3. fordulójában, egyben második hazai mérkőzésén a Pénzügyőr SE csapatait fogadtuk.

Ifjúsági csapatunknak a tavalyi bajnokkal kellett megmérkőzni, akik a mezőnyben komoly erőt képviselnek. Legutóbb hazai körülmények között, igen csak meg kellett küzdeni a vendégcsapatnak a győzelemért. Az eredmény ugyan nem ezt mutatja, de ez most is így volt. Csapatunk teljesítménye elég hullámzó volt a mérkőzés folyamán, de a lelkesedés egy percre sem hagyott alább. A 15-22-es első félidő után, mintha két azonos tudású csapat játszott volna. hiszen a második játékrészben döntetlen eredmény született. Így az első félidőben kiharcolt előnyt megtartva a Pénzügyőr megnyerte a mérkőzést 36-43-ra.

Játékosok: Bagi Norbert, Bagi Sándor (13), Berkó Tamás, Bugyi Gergő, Komáromi Zoltán, Kovács Attila (4), Majoros László (3), Újhelyi Tamás (3), Újhelyi Zoltán (2), Varga András, Varga Miklós, Varga Róbert (11)

Galéria: ITT vagy a képre kattintva megtekinthető

Felnőtt csapatunknak volt mit bizonyítania a hazai nézőknek és persze önmaguknak az első mérkőzésen mutatott játék után, annak ellenére is, hogy az előző fordulóban győzelemmel tértünk haza Kecskemétről.

Az első negyed órában még nem lehetett biztosan tudni, hogy melyik csapat szerzi meg a győzelemért járó két pontot (10-8). Mindkét csapat tudta, hogy nem szabad hibáznia. A 18. percben kikért technikai pihenő segített a csapatnak. A megbeszélteket végre hajtva, türelmes és jól kidolgozott támadásokat hajtottunk végre. Zárt, hatos falas védekezésünket a Pénzügyőr átlövői kihasználták és rendre betaláltak a kapunkba védőink felett, kapusaink mellett. Ennek ellenére előnyünket gólról-gólra növeltük és 18-14 eredménnyel vonultunk a félidei pihenőre.

A második félidőben már letudtuk védekezni ellenfelünk átlövőit, illetve a kapusteljesítmény jelentősen feljavult védőfalunk mögött. Ez az ellenfelet demoralizálta és folyamatos hibába kényszerítettük őket. Támadásainkban a játékosok a tőlük elvártak szerint teljesítettek. 46 perc játék után, 30-20 állásnál már biztosra vehető volt, hogy itthon tartjuk a két pontot. Ellenfelünk megpróbálta utolsó tartalékait is megmozgatni, de már késő volt. Ezen a napon felülmúltuk mind játéktudásban és erőnlétben, mind pedig csapatjátékban a Pénzügyőr csapatát.
A mérkőzésen szinte minden úgy működött, ahogy kellett, ahogy el is vártuk. Igazi csapatmunkával elért, nagyarányú győzelmet arattunk a Pénzügyőr SE felett és 37-28-as eredménnyel bukfencezhettünk.

Játékosok: Almási Attila, Bárány József (1), Benkucs Zoltán (5), Dudás Róbert (1), Juhász István (1), Matócsi István (6), Mádi Csaba (5), Megyes József (10), Mészáros László (5), Nagy Attila, Tóth Zoltán (3), Újhelyi Tamás, Vígh János
Kapusok: Medgyes Gábor, Pál István

A csapatnak sikerült bizonyítania a szép számmal kilátogató nézőknek és maguknak is. A mérce felett téve, ami csak feljebb kerülhet.

Köszönjük mindenkinek a bíztatást és a győzteseknek járó tapsot! Két hét múlva találkozunk!

Ezen a héten vasárnap, csoportunk másik újoncához utazunk, a Dunaújvárosi AC otthonába.
Ez idáig két pontot szerezetek a bajnokságban. Csak rajtunk múlik, hogy ez meg is maradjon.