Mi Abonyunk - Így győzött az Abony KC Ercsi ellen: Képek
Regisztrált tagjaink: 8083, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2014.04.07. 12:42

Képgaléria IDE kattintva, fotó: MATEK

Cikkünk a rangadóról IDE kattintva olvasható

Az elmúlt hétvége szombatján az Ercsi SE csapatait fogadtuk. Felnőtt csapatunk egy igazán kiélezett és izgalmas mérkőzésen diadalmaskodott, még fiataljaink egy biztos, nagyarányú győzelmet aratott.

Felnőtt csapatunk egy szoros és kemény mérkőzésre számított és készült fel, ami szinte megszokott, mikor az Ercsi ellen lépünk pályára. Ez leginkább ösztönzően hatott a játékosokra. Minden a pályán és a cserepadon lévő játékoson látszott az akarás, a küzdés, de ez sajnos sokszor görcsösséghez, kapkodáshoz vezetett. A taktikus csapatjáték, a nyugtató, de leginkább biztató edzői szavak azonban átlendíttették a nehéz perceken a csapatot, amiből volt bőven.
A mérkőzés első negyed órájában ellenfelünk irányította a játékot, illetve lövéseinket kapusuk rendre kivédte. A 17. percben 5-8-as állásnál kezdtünk belelendülni igazán a játékba. Azt hittük elfáradt Ercsi és feljebb kapcsoltunk egy fokozattal. Hat egymást követően szerzett góllal átvettük a vezetést (11-9) és a mérkőzés irányítását. Az első félidőt azonban csak 13-12-es eredménnyel zártuk. Ellenfelünk utolsó támadásait nem tudtuk megakadályozni, fegyelmezetlen és figyelmetlen volt a védekezésünk, ami szinte az egész mérkőzésen jól működött.
A második félidő elég hullámzóra sikerült részünkről. A vezetést nem adtuk ki a kezünkből, ami volt 5 gólos is, de nem volt szabad kiengedni még ekkor sem. Két gólnál közelebb nem tudott felzárkózni az Ercsi, ami lényegében a saját hibáink miatt történt. A végjáték elég nagy izgalmakat hozott. A mindkét csapat szurkolói és a hazai nézők hatalmas bíztatással voltak csapatuk mellett, ami a játékosoknak nagy ösztönzést adott. Már emiatt sem tudtuk volna elveszteni a mérkőzést. Így ezt a nagyon fontos mérkőzést, de mondhatjuk úgy is, hogy ezt az Abony – Ercsi csatát megnyertük 31-28-es végeredménnyel.
Azért is fontos győzelem ez, mert így a bajnoki tabellán, pontilag felzárkóztunk az előttünk lévőkhöz.
Játékosok: Almási A.(1), Bárány J. (7), Bárány N.(1), Benkucs Z. (7), Dudás R., Juhász I., Matócsi I., Mádi Cs.(2), Megyes J.(4), Mészáros L. (7), Nagy A. (2), Vígh J., Varga R.
Kapusok: Medgyes G., Pál I.

Ifjúsági csapatunk az utolsó helyen álló csapatot fogadta. Ez viszont nem látszott meg, az első félidő eredménye alapján. Mondhatjuk, hogy lebecsültük ellenfelünket és 13-12 lett az első 30 perc végén. Majd a második félidőben a játékosok rádöbbentek, hogy az addigi játék kevés lesz a győzelemhez. Szoros emberfogást alkalmaztunk és az Ercsi fiataljai nem tudtak ellenszert erre. Ennek köszönhetően 37-23-es végeredménnyel nyertük meg kötelezően a mérkőzést.
Játékosok: Bagi S.(4), Bakos I., Berkó T.(1), Bugyi G.(1), Csizmadia B. (4), Duka K. (6), Kovács A.(2), Ujhelyi T.(4), Ujhelyi Z.(1), Varga A. (1),Varga M. (3), Varga R. (7), Szabó Á.(kapus)

Csapatainkra most 3 hetes pihenő vár, de kizárólag mérkőzés szempontjából. A munka folytatódik tovább és készülünk a hátralévő négy mérkőzésre, hiszen pontokra nagy szükségünk van. Idegenben lépünk pályára a XVI. ker. KMSE és a Mezőtúri AFC otthonában, illetve itthon fogadjuk a Tököl és a MAFC csapatait.

Köszönjük valamennyi kilátogató nézőnek a szurkolást és tapsot, sokat jelentett a csapatnak!