Mi Abonyunk - Remek évet zártak birkózóink!
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8082, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2013.02.05. 12:40

Évértékelés- 2013 január 26-án tartotta az Abonyi Birkózó Club vacsorával egybekötött évértékelését. A meghívott vendégek között megjelent Komáromi Tibor háromszoros Világ Bajnok birkózó Magyar Birkózó Liga elnöke. Varga János Olimpiai,Világ, és Európa Bajnok birkózó Abonyi BC tiszteletbeli elnöke ,és kedves családja. Lőrinczy László a club elnöke , és Lőrinczy Attila vezetőedző értékelte a 2012-es évet, kiemelve, hogy a Magyar Birkózó Szövetség 124 szakosztályának rangsorában 428 olimpiai ponttal az összesített eredményeket figyelembe véve 18. helyen végzetek. Képgaléria ITT elérhető

Diák korcsoportban az országos bajnokságon szerzett pontokkal a 6. helyezést érték el. A versenyzőik 41 versenyen indultak el ,illetve számos edzőtáborban vettek részt. Sikeresen került megrendezésre a I. Főtér Kupa Skultéti Sándor Nemzetközi Emlékverseny,valamint a Városi Grundbirkózó Bajnokság.
Hét magyar bajnoki címmel és rengeteg helyezéssel lett gazdagabb a Club ,felnőtt, junior korcsoportban világ,illetve egyéb nemzetközi versenyekre is kijutottak versenyzőink. A felnőtt NB II csapatbajnokság csoport küzdelmeiben a bajnok Cegléd mögött a II. helyet, összesítésben az V. helyezést értük el.
2012.év legeredményesebb birkózónk Molnár József lett, többek között felnőtt szabadfogású Magyar Bajnoki első, és Junior EB V. helyezésével. Továbbá Oroszország, Lengyelország, Románia, Szlovákiában megrendezésre kerülő nemzetközi versenyeken állhatott a dobogó legmagasabb fokára.
A kadet korcsoportban Horváth Csaba,és Molnár László rangsor versenyeken elért dobogós , illetve OB elért helyezésekért kaptak elismerést.
A serdülő korcsoportban Kecskeméti Ferenc kötött, és szabadfogású OB, diákolimpián szerzett ezüst érmeket, Szávai Zsolt kf. OB V. helyezést ért el.
A diák I. korosztály legeredményesebbje Kecskeméti Krisztián lett,kötöttfogásban magyar bajnoki , és diákolimpiai aranyérmével. Molnár Nikoletta diák , és serdülő korcsoport OB aranyérmei mellé a diákolimpiai ezüst érméért vehetett át különdíjat.
Kecskeméti Dávid, a diák II-es korosztály legjobbja , aki kötött, és szabadfogásban is magyar bajnoki aranyérmet szerzett. Szávai Norbert szabadfogású diákolimpián arany, kötöttfogású magyar bajnokságon ezüst,szabadfogásban bronzérme is figyelemre méltó teljesítmény volt. Sikeres szereplőink voltak még ebben a korosztályban Kunfalvi Bence ,Seres Attila , Kis Máté, akik számos érmet, értékes helyezést értek el az országos bajnokságokon , és a diákolimpián.
Clubunk 2013.évre is nagy terveket dédelget, meg szeretné őrizni pozícióját a magyar birkózás palettáján. Molnár József felnőtt válogatottként vesz részt a kontinens bajnokságon , illetve szeptemberben a Budapesti Világbajnokságon. Szeretnénk a sportágunkat tovább népszerűsíteni ,és minél több fiatallal megszeretni ezt a csodálatos sportágat. Az edzői teendőket Lőrinczy Attila ,és Csőke János látja el.