Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8079, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2011.09.01. 12:39

Galéria megtekinthető a kupameccsről: ITT (fotó: Polyák Attila)

Íme Rieger Ármin edző beszámolója az eddig eltelt időszakról. Kiderül, hogy a megújult KID FC sorra nyeri mérkőzésit.

Túl vagyunk az első három tétmeccsen. Hat hét kemény felkészülés és tíz felkészülő meccs után megkezdődött a bajnokság. Még a bajnokság előtt rendezték az első fordulóját a Pest Megye kupának. A Farmos csapatát láttuk vendégül. Remek játék után 4-1-re megvertünk, a szintén Megye II-ben induló riválist. Rimóczi Béla már a 10. percben berúgtat az első gólt. Még a félidő előtt Gulyás Norbert kétszer is eredményes tudott lenni.  A második félidőben az első hibánkat kihasználták a vendégek, de már egy perccel később Molnár István góllal fejezett be egy szép támadást. Az utolsó húsz percben még rengeteg ziccerünk volt, de sajnos egyet se tudtunk kihasználni.

Múlt szombaton megkezdődött a bajnokság, és a tavalyi bronzérmes Vasad csapatát fogadtunk. Ez a csapat az idén az egyik favorit a bajnoki címért. Úgy kezdődött a mérkőzés, hogy nem is tudtunk nagyon kimenekülni a saját térfelünkről, de a nagyon fegyelmezett játékunk nem engedte a gólhelyzet kialakítását a vendégeknek. Az első igazi támadásunkat Gulyás Norbert egy gyönyörű lövéssel fejezett be és 1:0 vezettünk a 13. percben. Csak 5 perc telt el és megint Gulyás fejezett be egy látványos támadást, így lett az állás 2:0.

Továbbra is nagyon koncentráltan játszottunk, de egy szabadrúgás után a vendégek betaláltak. A 43. percben az ezen a napon fantasztikusan játszó Nagy Attila berúgta a harmadik gólunkat. Öt perccel a félidő megkezdése után megint Attila rúgott egy gólt, és 4:1 volt az állás. A vendégek most már látványosan elfáradtak, de negyed órával a vége előtt kontráztak és 4:2-re sikerült szépíteniük. Nem sokat kellett várni a válaszra, Tóth Ferenc egy perccel később berúgta a nap utolsó gólját. A végeredmény 5:2 lett ide. A nézők, akik ezen a napon a városi spotpályára az „új” abonyi focicsapatot jöttek nézni, egy nagyon színvonalas meccs után láthattak egy megérdemelt győzelmet.

Az ifi csapatunk nagyot változott, mert sok tavalyi húzó játékos most a Felnőttben kapott szerepet. Viszont a fiatalok egy nagyon jó játék után megmutatták, hogy az utánpótlással továbbra is lehet számolni. Debreczeni Erik, Egedi Ágoston és Balog Mihály fejenként 3-3 gólt szereztek, a tizediket pedig Pászti Balázs.

KID ifi- Vasad 10-1

Augusztus 31-én játszottunk a második fordulót a kupában Most a két osztállyal feljebb játszó Pilis volt az ellenfél. 2-0-ás félidő után (Gól: Boros Zsolt és Vincze Ádám) még izgalmasabb lett a meccs, mert a vendégek már a félidő első percében gólt szereztek, és nem sokat később a másodikat is. Bevíz Péter végül a 76. percben döntötte el a meccset, utána még két kapufánk is volt.

A harmadik forduló Szeptember 7- én megint Abonyban lesz. A Megye I/B-ben induló Szentmártonkátát látjuk vendégül.

Szakkoment: Rieger Ármin edző