Mi Abonyunk - Férfi kézilabda - Nem ment a játék a DAC ellen
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8081, belépett felhasználók: 0.

admin - 2015.03.24. 11:20

A szezon második hazai mérkőzésén a Dunaújvárosi AC csapatait fogadtuk ellenfélként a Városi Sportcsarnokban.

Ősszel, felnőtt csapatunk két ponttal tért haza a DAC otthonából, ahol egy szinte tökéletes játékkal múltuk felül ellenfelünket. Ezen a szombaton, annak ellenére, hogy még a hazai pálya is mellettünk állt a „szinte tökéletes játék” messze elmaradt.
A mérkőzés nagy részére igaz, hogy hiányzott a koncentráció.

Védekezésben az alapvető hibákat vétettük. Nem volt összezárás a védőfalban, nem segítettünk be a társunknak, nem léptünk ki megfelelően a dunaújvárosi lövőkre. Támadásban többször rosszul és rossz helyre passzoltunk, ami miatt meghiúsultak gólszerzéseink. Lövőhelyzetet rendre megteremtették támadójátékosaink, de képtelenek voltunk betalálni a kapuba és passzivitást mutatott a lövő játékunk is. Ezzel ellentétben a DAC átlövői megtalálták a labda útját a kapuba, ahol kapusaink sem kellő hatékonysággal védtek.

Ennek ellenére az első félidő izgalmas mérkőzést hozott.

A 7. percben, 5:5 állásnál érezhető volt és látszódott is a csapaton, hogy nem úgy megy a szekér, ahogy kellene. Szükség is volt a hazai időkérésre. 5:8 majd 8:11-es eredmény után, a 20. perctől sikerült egy kis fölényt kiharcolni, mikor is 10:14-es állást fordított meg csapatunk 16:14-re (27. perc). A félidő előtt viszont, még sikerült egyenlíteni a Dunaújvárosnak (17:17).

A második félidőben tovább domináltak ellenfelünk átlövői, nálunk pedig nem volt olyan játékos, aki hátára vette volna a csapatot. A hibák továbbra is jelen voltak játékunkban, nem tudtuk megvalósítani a kért technikai dolgokat. A 43. percben a 22:24-es állást követően 3, 5 majd 6 gólos hátrányba kerültünk, amit sehogy nem tudtunk már ledolgozni. Csak szépíteni tudtunk az eredményen, ami a 60. perc végére 31:35 lett.

Játékosok: Almási A., Bárány J. (3), Bárány N., Benkucs Z.(2), Bugyi M. (9), Juhász I., Matócsi I. (4), Mádi Cs., Megyes J. (5),Mészáros L. (8) Nagy A., Tóth Z.
Kapusok: Medgyes Gábor, Pál István

Junior csapatunk ősszel vereséget szenvedett a DAC utánpótlás csapatától. Hazai pályán megfelelő küzdéssel viszont bármi elérhető. Ezt mutatta az első félidő eredménye is, a 15:14. Jó iramú, küzdős mérkőzés volt, sajnos azonban csak a 40. percig (19:20). A maradék húsz percre elfogyott minden erő és koncentráció, ami az ellenfélnél végig kitartott. Így a mérkőzés végeredménye 25:30 lett a Dunaújvárosi AC junior csapata javára.
Játékosok: Bagi S.(4), Bagi N., Bakos I., Csizmadia B.(5), Duka K. (1), Komáromi Z.(1), Kovács A., Újhelyi T. (4), Újhelyi Z. (1), Varga M., Varga R. (9)
Kapus: Bugyi G.,

A mérkőzésre ezúttal még nagyobb létszámban érkeztek szurkolóink és még nagyobb hangulatot teremtettek a Városi Sportcsarnokban, ahol mellettük szép számú nézősereg is kilátogatott.

Sajnos a várt győzelem elmaradt, de reméljük az lelkesedésetek nem csökkent és csak köszönettel tartozunk Nektek!
A következő mérkőzések még nehezebbek lesznek mind két csapat számára, ugyanis ezen a hétvégén Szigetszentmiklósra utazunk, akik felnőtt csapata ebben az idényben, akár bajnok is lehet, junior csapatukkal pedig a középmezőnyhöz tartoznak.
Következő hazai mérkőzésen az FTC II. -Diagnosticom lesz ellenfelünk, akik felnőtt csapata szintén a bajnoki címért küzd, junior csapatukkal éremért harcolnak idén.

Dolgozni kell tovább és hinni, hogy jobb eredményekre is képesek vagyunk.