Mi Abonyunk - Igazi csapattá érve gyűrte le az Abony a Kecskemétet az első hazai bajnokin
Hírcsatornák:
Regisztrált tagjaink: 8081, belépett felhasználók: 0.

veroniq - 2015.02.28. 21:09

Február utolsó napján benépesült az abonyi Városi Sportcsarnok az első hazai bajnoki mérkőzés résztvevőivel. Az Abony KC férfi csapatai látták vendégül a Kecskemétet. A mintegy húszfős igen hangos, és ezúttal viszonylag sportszerű kemény mag, azaz a szurkolótábor igazi fieszta hangulatot varázsolt a nézőtérre, no meg a pályára. A mérkőzés pontosan húszperces késéssel kezdődött, melynek oka az volt, hogy a kecskeméti edző a bírák szerint nem tudta helyesen kitölteni a jegyzőkönyvet, így harmadjára fogadták el azt, kétszer is újraírták, a mérkőzésen játszó játékosok miatt. Utána azonban álomszerűen kezdődött minden, a hazaiak számára, jelentős előnyt kovácsolt az egységessé forrt csapat a Kecskeméttel szemben. Parádés megoldások jellemezték az első félidőt, olyannyira ment az Abonynak, hogy az ellenfélnek esélye sem volt. Bravúros kapusmegmozdulások, kőkemény védekezés, és lerohanó támadás, szép egyéni megoldások, hathatós csapatjáték jellemezte az Abony játékát. A közönség tombolt, hiszen nagyon régen nem látták már ilyen harcos szellemben játszani kedvenceiket. A meccsre érkezett egy tápiószelei különítmény is, zászlóval „ felfegyverkezve „, de senki ne rettenjen meg, a Tápiószele zászló mögött tapsoló szurkolók is velünk voltak, hiszen több játékos is az Abonyban játszik. Jó érzés volt látni őket is!

A játék az első félidő második felére kiegyenlítettebbé vált, a második félidőben következett a hullámvölgy a hazaiak számára. Azonban ekkor is csak hat gólra volt képes felzárkózni a Kecskemét. A második félidő második felére megint lelazultak az abonyiak, és volt, amikor 15 gólos különbséggel gőzhengerként száguldottak a pályán. A végeredmény 36: 25 lett.

A mérkőzés után a Kecskemét edzője, Kun István a következőket nyilatkozta lapunknak:

„ Jelen esetben ennyire voltak képesek a játékosaim. Sajnos a kezdetektől meglehetősen furcsa volt a játékvezetői felfogás, ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre, így minden a visszájára sült el. Ilyen elbírálásban még nem volt részünk. Igaz, mindez a csapatot nem menti fel! Nem volt játékunk. Az Abony sokkal jobban akarta ezt a győzelmet. Valóban igazoltunk új játékosokat, de ők kettős igazolással játszanak, nem lehettek jelen ezen a mérkőzésen. A célunk tényleg a bent maradás. Sajnos mi semmiféle támogatást nem kapunk a helyi önkormányzattól, és a főiskolától sem, minden anyagi feltételt magunknak kell megteremtenünk. A következő mérkőzésünket a Tököl ellen játsszuk hazai pályán, remélem győzni fogunk. Sajnos ezen a mérkőzésen egyszerűen hiányzott az akarat a csapatból. „

Petrezselyem Attila, Abony KC edzője:

„ Egyszerűen nagyon jó volt! Tartottunk ettől a mérkőzéstől, hiszen négy új igazolt játékosuk van, akik a felsőbb osztályban is játszanak. Ők nem voltak itt ezen a meccsen, ha itt lettek volna, igazi ki- ki mérkőzést játszottunk volna ellenük! Tudtuk, hogy az erős védekezésünkön múlik majd minden, ha ez sikerül, akkor nem lesz probléma. Nagyon sokat köszönhetünk a hazai szurkolóknak, a mérkőzés valóban álomszerűen kezdődött számunkra. Minden megcsináltak a játékosok, amit kértem, és amit tudnak. Igaz, a második félidő elején jött a szokásos holtpontunk, de ezen most gyorsan képesek voltunk túljutni. Így ez egy sima hazai lett, nagyon fontos két pontot gyűjtöttünk be. Senki nem szeretnék kiemelni, csapatszinten voltunk egységesek és nagyon jók. Amit igazán tudunk, azt játszottuk, méghozzá görcs nélkül. A felkészülés máshogy zajlott, mint ahogyan szokott, az őszi bajnokságra még nem volt kész a csapat. Így nyögvenyelős volt kicsit a kezdet. A másféle felkészülés miatt sokkal jobb lett az erőnlét is. Valóban nem fáradtunk el a végére sem. Nem edzettünk többet, csak másképpen, keresgetem, hogy mi a legjobb nekünk. Végre úgy érzem, hogy egyben van a csapat, készen áll! A Kecskemét a kötelező győzelemért jött ide, az előző mérkőzésüket tíz góllal nyerték. Bizonyára azt gondolták ezek után, hogy ez is sima lesz, idejönnek és megvernek minket. Nekünk lett sima, nem nekik, megkapták a pofont. „